J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSOR


Jakość powietrzaPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Lokalni bohaterowie walk o niepodległość tematem przewodnim nowego projektu PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
20.09.2017.

Fundacja Aktywizacja już po raz drugi realizuje projekt dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra. W ubiegłym roku zadanie dotyczyło żołnierzy wyklętych. Teraz lokalnej społeczności przybliżone zostaną sylwetki żołnierzy walczących o niepodległość dzięki realizacji zadania „Stu na 100-lecie Niepodległości Polski”.

Efektem projektu będzie m.in.: publikacja, w której znajdą się biografie, wspomnienia oraz fotografie uczestników walk o niepodległość Polski m.in.: z gmin Łapy i Poświętne. W Muzeum Wirtualnym im. Władysława Piotrowskiego znaleźć będzie można elektroniczną wersję publikacji prezentującej żołnierzy z naszego regionu walczących o niepodległość. Do szkół trafi pakiet edukacyjny ze scenariuszami lekcji.

Już teraz młodzież z Łap i Poświętnego bierze udział w warsztatach prowadzonych przez historyków, podczas których zapoznać się można z historią Małej Ojczyzny oraz zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do zbierania relacji świadków historii.

Zadanie zostanie podsumowane w listopadzie, podczas spotkania będzie można zapoznać się ze wszystkimi efektami projektu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws