J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSORPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Wyprawki szkolne dla najmłodszych PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
11.09.2017.

7 września 2017 roku był dla najmłodszych uczniów  Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Poświętnem wyjątkowym dniem. 35 uczniów z klas I-III spotkała miła niespodzianka – otrzymali wyprawki zawierające zestaw przyborów szkolnych, kamizelkę odblaskową oraz książkę pt. „Jak to się kręci?” – technika rolnicza dla najmłodszych na temat zachowania bezpieczeństwa podczas pracy w rolnictwie.

W spotkaniu uczestniczyli: gospodarz Gminy Poświętne Pan Wójt Witold Łapiński, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Poświętnem Pani Bożena Brzozowska, ks. Jan Szczubełek, mł. asp. Kazimierz Twarowski z Posterunku Policji w Łapach, przedstawiciel Grupy Azoty, Grażyna i J. Andrzej Remisiewiczowie wraz z pracownikami oraz rodzice, którzy nie kryli zadowolenia otrzymanych prezentów.

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drodze i w gospodarstwie rolnym.

Wyprawki zostały ufundowane przez największego polskiego producenta nawozów mineralnych Grupę Azoty w ramach przeprowadzanej kolejnej już raz akcji „Lider Polskiej Dystrybucji”. Jej celem jest wsparcie wiejskich szkół i ich uczniów, w regionie, w którym działają partnerzy ofiarodawcy. Wsparcie dla dzieci ze środowisk wiejskich było możliwe dzięki współpracy GRUPY AZOTY z jej autoryzowanym dystrybutorem firmą TRANS-ROL, która ze swego otoczenia biznesowego wytypowała szkołę, do której powinny zostać przekazane wyprawki.

Właściciel Firmy TRANS-ROL przed wręczeniem wyprawek scharakteryzował ich sponsora oraz podkreślił istotną rolę, jaką spełnia dla rozwoju polskiego rolnictwa i gospodarki kraju. Zachęcił też do odwiedzenia strony www.grupaki.pl skierowanej do najmłodszych, a za pomocą, której każde dziecko może zdobywać wiedzę przez zabawę i uczestniczyć w organizowanych przez Grupę Azoty konkursach. GRUPA AZOTY z firmą TRANS-ROL stawiają na edukację mieszkańców polskich wsi już od najmłodszych lat.

Na zakończenie Pan Wójt Witold Łapiński i Pani Bożena Brzozowska – dyrektor szkoły, podziękowali sponsorom za upominki, a gościom za udział w spotkaniu. Impreza zakończyła się wspólną pamiątkową fotografią uczestników.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws