J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSOR


Jakość powietrzaPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
04.09.2017.

4 września 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Poświętnem 329 uczniów uroczyście rozpoczęło nowy  rok szkolny 2017/2018 mszą św. w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Poświętnem. Uroczysty apel, inaugurujący nowy rok szkolny, rozpoczęło wejście pocztu sztandarowego oraz odśpiewanie hymnu. Uroczystość odbyła się, jak co roku, w szkolnej sali gimnastycznej.

Następnie głos zabrała  Pani Bożena Brzozowska – dyrektor szkoły, która powitała wszystkich zebranych, a w szczególności, przybyłego na inaugurację nowego roku szkolnego, Wójta Gminy Poświętne Witolda Łapińskiego, rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli oraz uczniów wszystkich klas, którzy ponownie przybyli w progi szkoły po wakacyjnej przerwie. Szczególnie ciepło powitała 3-latki, które od tego roku po raz pierwszy przestąpiły mury szkoły. Podczas swojego wystąpienia, pani dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli,  podziękowała wójtowi gminy za życzliwość władz gminnych oraz wsparcie finansowe, a pracownikom obsługi za przygotowanie szkoły na przybycie uczniów. Przekazała również wszystkim zebranym, jak będzie przebiegała nauka w nowej szkolnej rzeczywistości, po reformie oświaty, która wchodzi dzisiaj w życie i zakłada wygaszanie gimnazjów, zaś szkołę podstawową wydłuża do 8 klas.

Wójt Witold Łapiński, zabierając głos, zapewnił rodziców i uczniów o dołożeniu wszelkich starań, żeby poprawić komfort nauki oraz dalszym wspieraniu placówki oświatowej działającej na terenie gminy. Podziękował nauczycielom i uczniom za dotychczasowe wyniki nauczania i życzył, aby nowy rok szkolny 2017/2018 był dla wszystkich rokiem sukcesów, satysfakcji i zadowolenia ze zrealizowanych zadań. Zapewnił również, iż wzorem ubiegłych lat, najzdolniejsi uczniowie otrzymają stypendia naukowe.

Głos zabrał także ksiądz Jan Szczubełek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Pietryńczak, którzy również życzyli nauczycielom i uczniom sukcesów, wytrwałości i wzajemnej życzliwości w nowym roku szkolnym.

Po części oficjalnej młodzież szkolna udała się do swoich klas, by poznać szczegóły dotyczące dalszej nauki.

Po dwóch miesiącach wakacji szkolne  korytarze znowu tętnią życiem. Dla uczniów i nauczycieli to koniec odpoczynku i początek ponownej pracy. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws