J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSOR


Jakość powietrzaPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
100 na stulecie Niepodległości Polski PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
01.06.2017.

Fundacja Aktywizacja już po raz drugi realizowała będzie projekt dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra. W ubiegłym roku zadanie dotyczyło żołnierzy wyklętych. Teraz lokalnej społeczności przybliżone zostaną sylwetki żołnierzy walczących o niepodległość dzięki realizacji zadania „Stu na 100-lecie Niepodległości Polski”. Efektem projektu będzie m.in.: publikacja, w której znajdą się biografie, wspomnienia oraz fotografie uczestników walk o niepodległość Polski z gmin: Łapy, Poświętne, Suraż. W Muzeum Wirtualnym im. Władysława Piotrowskiego powstanie galeria czynu niepodległościowego mieszkańców naszego regionu. Do szkół trafi pakiet edukacyjny ze scenariuszami lekcji.

Dzięki uroczystości, która odbyła się w1988 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Łapach, została zgromadzona wiedza o kilkudziesięciu uczestnikach wydarzeń z lat 1914-1921. Przed budynkiem szkoły znajduje się pamiątkowy obelisk, ale przede wszystkim zachowała się kronika z tej uroczystości. Jednak wiele biografii wymaga uzupełnienia lub aktualizacji podpisów. Przede wszystkim należy zebrać 100 biografii osób, które uczestniczyły w czynie niepodległościowym. Obecnie na liście są 73 nazwiska.

Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie biografii, udostępnienie dokumentów i fotografii na potrzeby szykowanej publikacji książkowej i jej wersji elektronicznej.

Broszura ukaże się jesienią 2017 roku.

 

Materiały biograficzne prosimy przekazywać pani Annie Łapińskiej- Pękała (fundacjaaktywizacja@gmail.com), pani Marcie Jaworskiej z Zespołu Szkół w Poświętnem lub panu Marianowi Olechnowiczowi. Jednocześnie informujemy, że udostępnione materiały archiwalne zostaną zwrócone ich właścicielom.
 
« poprzedni artykuł
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws