J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSOR


Jakość powietrzaPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Drewniana architektura Podlasia PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
01.06.2017.
"Architektura drewniana, narzędzia rolnicze i sprzęty gospodarstwa domowego naszych przodków - III etap" jest kontynuacją dwóch zadań zrealizowanych przez Fundację Aktywizacja w latach 2015 i 2016. W ramach pierwszego etapu "Kto będzie kochał serdecznie swój zakątek, ten ojczyznę całą również będzie miłował” - Adam Chętnik, dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, dokonano inwentaryzacji 48 spichlerzy drewnianych z terenu gminy Łapy i Sokoły.

Podczas realizacji pierwszego etapu zadania, odnaleziono inne wartościowe budynki drewniane w dolinie Narwi. Odkryty został również dwór w gminie Sokoły, który powstał w I połowie XIX wieku w miejscu, gdzie wcześniej stał dwór modrzewiowy z XVII wieku. Odnalezione spichlerze i dwór zostały opracowane w ramach drugiej edycji zdania pn.: "Ostatnie spichlerze i dwór na Podlasiu" dofinansowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Urząd Miejski w Choroszczy.

Trzecia edycja zadania przewiduje opracowanie drewnianych spichlerzy, zabudowań gospodarczych i domostw oraz wszystkich sprzętów mających wartość pod względem historycznym, na terenie gmin Poświętne i Turośń Kościelna. Realizacja tegorocznego zadania możliwa jest dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Gminy w Poświętnem.

Projekt ma na celu inwentaryzację drewnianych spichlerzyków, budynków gospodarczych i domostw na terenie gmin Poświętne i Turośń Kościelna oraz promocję ratowania dziedzictwa kulturowego zachowanych drewnianych budowli. Zebrany materiał zostanie przekazany samorządom gmin objętych projektem w celu udostępnienia na stronach internetowych.

Fundacja Aktywizacja planuje sukcesywnie opracowywać kolejne gminy województwa podlaskiego pod względem wartościowych elementów mających wpływ na tradycję, kulturę i historię regionu.

Fundacja Aktywizacja

 Z gminy Poświętne
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws