J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSORPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Zawsze w naszej pamięci PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
14.03.2017.

12 marca 2017 roku w Pietkowie odbyły się gminne obchody upamiętniające żołnierzy, obrońców kraju poległych w obronie niepodległości ojczyzny. Obchody upamiętniały Tych, którzy walczyli w okopach całej Europy i tych z podziemia, partyzantów, ale też  bestialsko pomordowanych oficerów i żołnierzy w obozach i katowniach Gestapo, NKWD i UB.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, którą celebrował proboszcz parafii pod wezwaniem św. Anny w Pietkowie ksiądz kanonik Tadeusz Kaczyński.

- Cóż więcej możemy ofiarować poległym obrońcom ojczyzny prócz modlitwy i pamięci? – mówił ksiądz Kaczyński witając przybyłych na uroczystości. Wśród nich nasze władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Poświętne Witoldem Łapińskim, który na spotkanie przybył wraz z małżonką oraz Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kamiński.

Obecny był Prezes Izby Przemysłowo - Handlowej w Białymstoku Witold Karczewski, Komendant Miejski Policji w Białymstoku insp. Wojciech Macutkiewicz wraz z rodziną. Na uroczystość przybyli także: Burmistrz Łap Urszula Jabłońska, członkowie Koła Żołnierzy 10 PUL i ich Rodzin z Białegostoku na czele z prezesem koła Eugenią Kulą. W obchodach wzięli udział członkowie Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich, przybyli również ułani z Sokólskiego Pododdziału Kawalerii Obecni byli strażacy z OSP Pietkowo i OSP Złotoria.

 

Mszę świętą ksiądz proboszcz zakończył słowami: „-Wieczna chwała Wam wszystkim żołnierze. Krew wasza była jednakowo czerwona, i jednakowo ważna dla nas. Waszej pamięci poświęcamy więc dzisiejszą mszę i koncert który przygotowali ułani Szwadronu”.

Koncert chóru ułanów, którzy prócz pieśni patriotycznych przygotowali ich wizualizację, prezentując też własny dorobek, wzbudził wiele emocji, nie obyło się bez łez wzruszenia.

To kolejna wspólna inicjatywa kulturalna władz Gminy i stacjonującego w Pietkowie Szwadronu realizowana na terenie Gminy Poświętne. Ma szansę wpisać się na stałe w gminny kalendarz uroczystości.

/tekst Marta Jaworska, fot. Dzięki uprzejmości Szwadronu Kawalerii 10 PUL w Pietkowie/ 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws