J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSOR


Jakość powietrzaPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Spotkanie opłatkowie w Szwadronie Kawalerii im. 10 PUL w Pietkowie PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
19.01.2017.

14 stycznia 2017 roku w Pietkowie rozpoczął się  kolejny kawaleryjski sezon ułanów Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich stacjonujących w naszej  gminie.

W tym ważnym dla nich wydarzeniu wzięli udział znamienici goście, przedstawiciele najwyższych władz Białegostoku - dyrektor Departamentu Prezydenta Miasta Waldemar Pawłowski i województwa - Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński. Nie zabrakło naszych władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Poświętne Witoldem Łapińskim, który na spotkanie przybył wraz z małżonką.
W tym roku ekumeniczne spotkanie Szwadronu swoją obecnością zaszczycili m. in. Wójt Gminy Turośń Kościelna Grzegorz Jakuć, Z-ca Wójta Gminy Nowe Piekuty Ewa Pruszyńska, Dowódca Garnizonu Białystok, Dowódca 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego płk dypl. Marcin Frączek wraz z małżonką, Komendant Miejski Policji w Białymstoku insp. Wojciech Macutkiewicz, Prezes Izby Przemysłowo- Handlowej w Białymstoku Witold Karczewski wraz z małżonką oraz członkowie Koła Żołnierzy 10 PUL i ich Rodzin na czele z przewodniczącą koła Eugenią Kulą.

Przybyli również ułani z Sokólskiego Pododdziału Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich. Obecni byli przedstawiciele 1. Pułku Ułanów Krechowieckich, 5. Pułku Ułanów Zasławskich, GRH im. Dywizji Kawalerii „Zaza” i GRH im. Brygady Kawalerii „Plis”. Obecni byli strażacy z OSP Pietkowo i OSP Złotoria, oraz rodziny członków Szwadronu, przyjaciele.

Uroczystościom w stajni w Pietkowie przewodniczyli księża: miejscowy proboszcz parafii pod wezwaniem św. Anny w Pietkowie ksiądz kanonik Tadeusz Kaczyński oraz ks. prot. Władysław Masajło z parafii prawosławnej św. wlkm. Jerzego w Białymstoku.

Po podzieleniu się opłatkiem wśród koni wszyscy udali się do kwatery głównej Szwadronu. Tu na gości czekał poczęstunek. Było wspólne śpiewanie kolęd i ułańskich piosenek.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws