J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
XV sesja Rady Gminy Poświętne PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
02.11.2016.

28 października 2016 roku w sali narad Urzędu Gminy Poświętne odbyła się XV sesja Rady Gminy Poświętne, którą poprowadził Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kamiński. Na początku sesji Wójt Gminy Witold Łapiński, w imieniu Radnych oraz swoim, złożył życzenia solenizantom Tadeuszom – Przewodniczącemu RG oraz inspektorowi ds. Rady Gminy. Po tym miłym akcencie przystąpiono do obrad zgodnie  z założonym porządkiem.

Pierwszym punktem sesji była prezentacja witryny Muzeum Wirtualnego im. Władysława Piotrowskiego, którą przestawił kustosz muzeum Marian Olechnowicz. Muzeum wirtualne gromadzi i opracowuje zdjęcia z dziejów Łap i okolic, w tym gminy Poświętne. Obecnie znajduje się tam 11000 zdjęć. Otrzymało ono nagrodę w kategorii Podlaska Marka Kulturalna. Strona internetowa muzeum to  http://wirtualnelapy.pl/

Kolejnym punktem obrad było wystąpienie dyrektora Zespołu Szkół w Poświętnem Pani Bożeny Brzozowskiej, która przedstawiła informację o stanie realizacji zadań oświatowych za poprzedni rok szkolny, w tym o wynikach sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego i nadzoru pedagogicznego. Wyjaśniła także  zebranym, na czym będą polegały zmiany w prawie oświatowym.

Następne punkty obrad dotyczyły informacji w sprawie średniej ceny skupu żyta za okres 11 kwartałów będącej podstawą do ustalenia podatku rolnego na rok podatkowy 2017 oraz Informacja w sprawie średniej ceny sprzedaży drewna, obliczonej według średniej ceny drewna uzyskanej przez nadleśnictwa za pierwsze trzy kwartały 2016 r., przyjmowanej do wymiaru podatku leśnego na 2017 r. Przestawiono również informację o analizie oświadczeń majątkowych.

Podczas sesji radni podjęli uchwały:

  • w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2017 r.
  • w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych na 2017 r.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws