J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSOR


Jakość powietrzaPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Spotkanie szkoleniowe poświęcone występowaniu w Polsce ASF PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
26.08.2016.

W związku z występowaniem na Podlasiu ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF), Wójt Gminy Poświętne Witold Łapiński, mając na względzie niebezpieczeństwo zagrożenia stad trzody chlewnej na terenie gminy Poświętne, zorganizował szkolenie nt. ASF, na które zaprosił wszystkich hodowców trzody chlewnej z terenu Gminy Poświętne.

Celem szkolenia było przekazanie wiedzy z zakresu zwalczania niebezpiecznej choroby jaką jest afrykański pomór świń. Na spotkanie, które odbyło się  24 sierpnia  2016  r.  w sali narad Urzędu Gminy Poświętne,  przybyły przedstawicielki Powiatowego Lekarza Weterynarii w Białymstoku - Panie  lek. wet. Iwona Olejkowska zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii i lek. wet. Joanna Piekut.  Na spotkaniu zostały omówione  sposoby szerzenia się ASF i zasady bioasekuracji (zabezpieczenia) stad przed chorobą, podstawy prawne w zwalczaniu ASF oraz plan gotowości na wypadek wystąpienia tej jednostki chorobowej.

Panie opisały, jakie objawy powinny nasuwać podejrzenie ASF oraz co  robić by zabezpieczyć stado, podkreśliły także, że choroba nie jest groźna dla ludzi. Szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem rolników. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws