J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
III Piknik Rodzinny w Pietkowie PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
18.07.2016.

17.07.2016 r. odbył się III Piknik Rodzinny, którego organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Pietkowie pod honorowym patronatem Wójt Gminy Poświętne.

Piknik rozpoczął się uroczystą mszą świętą o godz. 11.30, którą celebrował ksiądz kanonik, proboszcz parafii pw. Św. Anny w Pietkowie Tadeusz Kaczyński.

Pomimo niesprzyjającej pogody, na piknik przybyli mieszkańcy Pietkowa oraz okolicznych  miejscowości, zaproszeni goście, Wójt Gminy Poświętne  Witold Łapiński z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Poświętne Tadeusz Kamiński, dyrektor Zespołu Szkół w Poświętnem Bożena Brzozowska.  Obecni byli druhowie OSP z Poświętnego, Wilkowa, Grochów i przedstawiciele Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich.

Po mszy św. wszyscy zgromadzeni udali się na plac przy remizie OSP, gdzie Wójt Gminy Witold Łapiński dokonał uroczystego otwarcia strażackiego, rodzinnego pikniku oraz powitał wszystkich przybyłych na imprezę.

Imprezę prowadziła firma „Piekutek” z Brańska, zapewniając  oprawę muzyczną, wszelkie atrakcje dla dzieci (trampolina, zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa), serwując bezpłatnie watę cukrową oraz popcorn. Na pikniku nie zabrakło również stoiska z bigosem, grochówką, napojami, słodyczami, lodami, kawą i herbatą. Można było zjeść także kiełbaski pieczone na ognisku.

Były konkursy sprawnościowe z nagrodami (piłki, plecaki i deskorolki) dla dzieci oraz konkurencje dla miejscowych strongmanów, którzy dawali pokazy siły fizycznej.

Można było odwiedzić  ułańskie stoisko tematyczne, gdzie odbywał się pokaz strzelania z broni.

Swoje stanowisko promocyjne miało również Stowarzyszenie N.A.R.E.W., na którym można było uzyskać informacje o działalności Stowarzyszenia oraz o możliwości pozyskania środków finansowych w perspektywie 2014-2020. Zorganizowano konkurs wiedzy o Stowarzyszeniu i środkach unijnych, gdzie główną nagrodą dla zwycięzcy był rower.

Atrakcją był również przyjazd wozem bojowym strażaków z JRG Łapy, którzy opowiadali o jego zastosowaniu i wyposażeniu, dzieci wsiadały, można było wszystko dokładnie obejrzeć.

Na zakończenie pikniku wręczono pamiątkowe puchary, a dla dzieci medale i nagrody. Sponsorem nagród był Wójt Gminy Poświętne oraz OSP Pietkowo.

III Piknik Rodzinny w Pietkowie, pomimo zmiennej pogody, cieszył się zainteresowaniem mieszkańców okolicznych wsi oraz przyjezdnych gości i turystów, którzy mogli skorzystać z atrakcji oferowanych przez organizatorów imprezy.


Zdjęcia z imprezy >>
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws