J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Dziewczęta z Zespołu Szkół w Poświętnem wśród 16 najlepszych drużyn gimnazjalnych w kraju. PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
31.05.2016.

Spektakularnym sukcesem gimnazjalnej drużyny dziewcząt startujących w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej COCA COLA CUP 2016 zakończył się występ w finale makroregionalnym (półfinał krajowy) w Warszawie. Nasze dziewczęta reprezentujące województwo podlaskie zmierzyły się z najlepszymi zespołami z województw: mazowieckiego, warmińsko – mazurskie, kujawsko - pomorskiego. W niedzielę 29 maja 2016 r. na stadionie KS Agrykola w Warszawie w upale sięgającym 35°C dziewczęta z Poświętnego rozegrały sześć trudnych spotkań i uplasowały się na III miejscu.

Turniej składał się z dwóch części; fazy grupowej i fazy pucharowej. W pierwszym etapie, z którego po dwie drużyny mogły awansować do czołowej ósemki rywalkami naszych dziewcząt były zespoły:

Gimnazjum Wierzchucin Królewski – woj. mazowiecki (3:2)

Gimnazjum w Boboszewie – woj. kujawsko - pomorskie (2:2)

Gimnazjum Nr 2 w Ostródzie – woj. warmińsko – mazurskie (0:0)

Z dorobkiem pięciu punktów z jednym zwycięstwem i dwoma remisami dziewczęta awansowały do fazy pucharowej. Mecz  z GP Nr 4 z Inowrocławia decydował o awansie do czołowej czwórki turnieju. W regulaminowym czasie gry i pięciominutowej dogrywce spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W tym momencie o awansie naszego zespołu do pierwszej czwórki zadecydował tzw. przepis „czystej gry”. Przeciwniczki miały na swoim koncie żółtą kartkę za faul na naszej zawodniczce. W meczu o finał zabrakło trochę sportowego szczęścia gdyż przeciwniczki z Gimnazjum Sportowego Nr 4 w Radomiu strzeliły zwycięską bramkę w ostatniej sekundzie meczu. Na początku tego spotkania poważnej kontuzji ręki doznała nasza bramkarka Katarzyna Dworakowska. W meczu o trzecie miejsce dziewczęta pewnie pokonały wcześniejsze rywalki grupowe z Ostródy 3:1.

Wspaniały sukces drużyny wzbogacił indywidualny sukces Anity Kuleszy, która została najlepszą zawodniczką turnieju i „królową strzelców”. Każda zawodniczka otrzymała komplet strojów piłkarskich znanej marki sportowej i medal za III miejsce. Drużyna została nagrodzona okazałym pucharem, dyplomem i prawem startu w finale krajowym. W dniach 10-11 czerwca 2016 r. w Gdańsku dziewczęta wraz z zespołami z całej Polski będą rywalizować o miano najlepszej drużyny tegorocznej edycji turnieju. Nasz zespół jako jedyny z czterech reprezentujących województwo awansował do finału. Wśród chłopców awans do finału uzyskało GP Nr 3 z Białegostoku, z którym nasi chłopcy zremisowali we wcześniejszej fazie rozgrywek.

Skład drużyny: Gabriela Wiśniewolska (kapitan), Karolina Kamińska, Daria Kamińska, Anna Papińska, Zofia Kryńska, Anita Kulesza, Katarzyna Dworakowska, Paulina Wróblewska, Aleksandra Dworakowska, Ewelina Moczydłowska.

Przeczytaj o turnieju na stronie https://www.wrotapodlasia.pl/pl/sport/sport/bialystok-i-poswietne-w-wielkim-finale-coca-cola-cup.html

Zdjęcia >>


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws