J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSOR


Jakość powietrzaPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Upamiętnienie przez strażaków OSP i samorząd gminny 1050 rocznicy Chrztu Polski. PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
15.04.2016.

W dniu 14.04.2016 r. o godz. 20.25 na placu w pobliżu remizy OSP w Poświętnem zapłonęło ognisko upamiętniające 1050 rocznicę Chrztu Polski. Strażacy z OSP Poświętne przyłączyli się do wspólnego ogólnopolskiego przedsięwzięcia Związku Podhalan i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej zorganizowanego z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Strażacy zaprosili do wspólnego świętowania władze Gminy Poświętne z wójtem Witoldem Łapińskim i Przewodniczącym RG Tadeuszem Kamińskim na czele oraz proboszcza parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Poświętnem Andrzeja Borkowskiego. W akcji wzięła udział młodzież z miejscowego gimnazjum wraz z Panią dyrektor Bożeną Brzozowską i Piotrem Sobieszczakiem, który przedstawił historię związaną z przyjęciem Chrztu przez Polskę.

Na imprezę przybyli również mieszkańcy Poświętnego oraz okolicznych miejscowości.

Głównym założeniem wspólnej inicjatywy był przemarsz przez Polskę Ognisk Ducha Świętego polegający na zapaleniu przez strażaków ochotniczych straży pożarnych w dniu 14 kwietnia 2016 r. od godz. 20.00 ognisk w całym kraju, które rozpoczęło zapalenie ognia przy krzyżu na Giewoncie. Punktualnie o 20:25 jednostka OSP Poświętne przystąpiła do tej  inicjatywy, co świadczy o tym, że strażacy chętnie biorą udział nie tylko w pożarach, ale i akcjach krzewienia kultury i patriotyzmu.

Akcja zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws