J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSOR


Jakość powietrzaPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Konsultacje społeczne nt. "Mapy zagrożeń" PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
25.02.2016.

25 lutego 2016 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Poświętnem odbyły się konsultacje społeczne dotyczące tworzenia  "Mapy zagrożeń bezpieczeństwa i porządku społecznego w Gminie Poświętne". Debatę prowadzili: Komendant Miejski  Policji w Białymstoku młodszy inspektor Wojciech Macutkiewicz z przedstawicielami Komendy Miejskiej w Białymstoku wraz z policjantami ruchu drogowego oraz Komendant Komisariatu Policji w Łapach podinspektor Jarosław Niczyporuk z policjantami.

W debacie uczestniczyły władze Gminy Poświętne: wójt Witold Łapiński z Przewodniczącym Rady Gminy Tadeuszem Kamińskim i radnymi,  przedstawiciele Nadleśnictwa Rudka: Wiesław Porowski i Piotr Zapisek z leśniczymi, Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Łapach  bryg. Robert Dzierżek, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Poświętne, przedstawiciele jednostek podległych, Zespołu Szkół w Poświętnem, sołtysi oraz mieszkańcy.

Spotkanie rozpoczęło wystąpienie Komendanta Miejskiego  Policji młodszego inspektora Wojciecha Macutkiewicza na zagrożeń bezpieczeństwa oraz dotychczasowego sposobu zorganizowania Policji. Komendant Komisariatu w Łapach podinspektor Jarosław Niczyporuk przedstawił prezentację dotyczącą aktualnego stanu bezpieczeństwa w gminach powiatu białostockiego oraz cząstkowe wyniki badań na podstawie ankiet przeprowadzonych podczas debat społecznych  przez funkcjonariuszy KMP w Białymstoku w związku z „Mapą zagrożeń”.

Kolejnym punktem była dyskusja uczestników spotkania dotycząca spraw bezpieczeństwa osób i mienia, bezpieczeństwa na drogach, zwrócono również uwagę na problem przemocy w rodzinach i ludzi dotkniętych problemem alkoholowym. Podczas spotkania uczestnicy stwierdzili, że Gmina Poświętne jest stosunkowo bezpieczną gminą. Wszyscy zebrani mieli możliwość wypełnienia ankiety dotyczącej stanu bezpieczeństwa w naszej gminie.

Debaty społeczne na temat bezpieczeństwa są niezwykle ważne, ponieważ pozwalają na  identyfikację zagrożeń, które w ocenie lokalnej społeczności, zakłócają porządek publiczny i wywołują niepokój, nie pozwalając czuć się bezpiecznie.

Na zakończenie spotkania Komendant Miejski  Policji w Białymstoku młodszy inspektor Wojciech Macutkiewicz złożył deklarację organizacji podobnych debat w miarę potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws