J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSORPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Spotkanie opłatkowie w Szwadronie Kawalerii im. 10 PUL w Pietkowie PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
12.01.2016.
9 stycznia 2016 r. spotkaniem opłatkowym w kwaterze głównej w Pietkowie ( w nieczynnej szkole podstawowej) rozpoczął się  kolejny kawaleryjski sezon Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich stacjonującego w naszej  gminie. W tym ważnym dla nich wydarzeniu wzięli udział znamienici goście, przedstawiciele najwyższych władz Białegostoku - dyrektor Departamentu Prezydenta Miasta Waldemar Pawłowski i Województwa Podlaskiego- członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, nie zabrakło Wójta  Gminy Poświętne - Witolda Łapińskiego, który przybył wraz z małżonką i Przewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Kamińskiego.

Obecni byli też: Wójt Gminy Turośń Kościelna Grzegorz Jakuć, Wójt Gminy Nowe Piekuty Marek Kaczyński, Burmistrz Łap -  Urszula Jabłońska,  Prezes Izby Przemysłowo- Handlowej w Białymstoku Witold Karczewski, członkowie Koła Żołnierzy 10 PUL i ich Rodzin na czele z przewodniczącą Koła Eugenią Kulą. Po raz pierwszy na  spotkanie opłatkowe z Warszawy przyjechał wraz z małżonką Zbigniew Kaczyński, syn oficera 10 Pułku Ułanów Litewskich Jarosława Kaczyńskiego. Przybyli również kawalerzyści z Sokólskiego Pododdziału Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich, z 11 Pułku Ułanów Legionowych, z 1 Pułku Ułanów  Krechowieckich, z 5 Pułku Ułanów Zasławskich. Obecni byli strażacy z OSP Pietkowo i OSP Złotoria, rodzina członków Szwadronu i ich najbliżsi przyjaciele.

Uroczystościom w stajni w Pietkowie przewodniczyli księża: miejscowy proboszcz parafii pod wezwaniem św. Anny w Pietkowie ksiądz kanonik Tadeusz Kaczyński oraz ks. prot. Władysław Masajło z parafii prawosławnej św. wlkm. Jerzego w Białymstoku.   

Po podzieleniu się opłatkiem wśród koni wszyscy udali się do kwatery głównej Szwadronu. Tu na gości czekał poczęstunek. Było  śpiewanie kolęd i ułańskich piosenek. Nie obyło się też bez upominków i niespodzianek, a na  koniec oczywiście wspólna fotografia. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws