J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSOR


Jakość powietrzaPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Hubertus w Gminie Poświętne PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
15.10.2015.

Na zakończenie sezonu jeździeckiego, na przełomie października i listopada w stowarzyszeniach jeździeckich, stajniach, ośrodkach, klubach odbywają się popularne "Hubertusy" czyli pogoń za lisem, organizowana z okazji dnia św. Huberta . Sam dzień św. Huberta przypada co prawda 3 listopada, ale niektórzy z uwagi na liczne zaproszenia  z tej okazji decydują się świętować wcześniej.  Tak było też w Gminie Poświętne. Hubertus pod patronatem Wójta Gminy odbył się 10 października 2015 r.

Do Pietkowa  na hubertusowe zaproszenie Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich  przybyli Wójt Gminy Poświętne Witold Łapiński wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Tadeuszem Kamińskim oraz  wójt  Turośni Kościelnej  Grzegorz Jakuć. Tłumnie przybyli sympatycy i przyjaciele szwadronu z okolicy bliskiej i dalekiej. Wśród nich rodziny ułanów 10 Pułku. Przyjechał do nas Adam Obuch Woszczatyński z Warszawy, Andrzej Niedźwiecki z Wrocławia, Gabriel Wasilewski z Białegostoku, obecne były też panie z Koła Żołnierzy 10 Pułku Ułanów Litewskich i Ich Rodzin na czele z prezesem Eugenią Kulą. Leśnicy i strażacy.

Uroczystego otwarcia gonitwy dokonał Wójt Witold Łapiński.

W pogoni za lisem wzięło udział prawie  60 jeźdźców dorosłych i młodzież. Reprezentowali pododdziały konne w barwach:  1 Pułku Ułanów Krechowieckich, 5 Pułku Ułanów Zasławskich , 10 Pułku Ułanów Litewskich – to my i koledzy z Białegostoku, Sokółki, Grabowa, Zarębów Kościelnych, 1 i 9 Pułku Strzelców Konnych. Przyjechali też miłośnicy koni z Lublina, Garwolina, Białej Piskiej, Białegostoku i z najbliższej okolicy. Kawalerzystom towarzyszyli jeźdźcy cywilni i amazonki. Zwycięzcą tegorocznego biegu dorosłych został ułan Kamil Borowy w barwach 5 Pułku Ułanów Zasławskich , w biegu dla młodzieży wygrała Oliwi Orzołek z Ostrołęki (stajnia Dzbenin).Nagrody – obrazy namalowane przez nasze koleżanki Marię Woronowicz i Katarzynę Ostrowską wręczył Wójt Witold Łapiński. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie Hubertusa była oczywiście ułańska biesiada.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws