J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
II Piknik Rodzinny w Pietkowie PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
22.07.2015.

19.07.2015 r. odbył się II Piknik Rodzinny, którego organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Pietkowie, a honorowy patronat objął Wójt Gminy Poświętne.
Piknik rozpoczął się uroczystą mszą świętą o godz. 11.30, którą celebrował ksiądz kanonik, proboszcz parafii pw. Św. Anny w Pietkowie Tadeusz Kaczyński.

Na piknik przybyli licznie mieszkańcy Pietkowa, zaproszeni goście, Wójt Gminy Poświętne  Witold Łapiński z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Poświętne Tadeusz Kamiński. Obecni byli druhowie OSP z Poświętnego, Wilkowa, Grochów i przedstawiciele Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich.

Po mszy św. wszyscy zgromadzeni udali się na plac przy remizie OSP, gdzie Wójt Gminy Witold Łapiński dokonał uroczystego otwarcia strażackiego, rodzinnego pikniku oraz powitał przybyłych na imprezę mieszkańców i gości.

Imprezę prowadziła firma „Piekutek” z Brańska, zapewniając  oprawę muzyczną, wszelkie atrakcje dla dzieci (trampolina, zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa), serwując watę cukrową oraz popcorn, a wszystko to bezpłatnie.

Na pikniku nie zabrakło również stoiska z bigosem, grochówką, napojami, słodyczami, kawą i herbatą. Serwowano również lody, które cieszyły się  ogromnym powodzeniem ze względu na upał. Można było zjeść także kiełbaski pieczone na ognisku.

Były konkursy dla starszych i młodszych, które rozgrywano przy wielkim aplauzie licznej widowni. Nagrody otrzymały zespoły drużynowe, były to piłki, zestawy do gry w tenisa ziemnego i stołowego oraz torby młodzieżowe.

Dla dorosłych pamiątkowe puchary, a dla dzieci medale. Sponsorem nagród był Wójt Gminy Poświętne oraz OSP Pietkowo.

Na pikniku można było obejrzeć ułańskie stoisko tematyczne. Na zaproszenie Szwadronu przybyła Grupa „AK Podlasie” z Białegostoku  przeprowadziła konkurs strzelecki dla najmłodszych i ufundowała nagrody.

Dodatkową atrakcją był przyjazd wozem bojowym strażaków z JRG Łapy, którzy opowiadali o jego zastosowaniu i wyposażeniu, dzieci wsiadały, można było wszystko dokładnie obejrzeć. Strażacy odjechali z włączoną syreną.

II Piknik Rodzinny w Pietkowie przyciągnął wielu mieszkańców okolicznych wsi oraz przyjezdnych gości i turystów, którzy mogli skorzystać z atrakcji oferowanych przez organizatorów imprezy.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws