J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Uroczysta sesja Rady Gminy w Poświętnem z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
27.05.2015.
W dniu 26 maja 2015 r. odbyła się VI Sesja rady Gminy Poświętne. Jako, że w tym roku obchodzimy 25. rocznicę przywrócenia w Polsce samorządu terytorialnego, sesja ta miała uroczysty charakter.
25 lat temu, 8 marca 1990 r. sejm uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym, a potem – 27 maja odbyły się pierwsze wybory do samorządu terytorialnego. W Poświętnem obchody 25-lecia Odrodzonej Samorządności odbyły się 26 maja. Sesję otworzył Przewodniczący Rady Gminy Poświętne Tadeusz Kamiński, który powiedział, że 25 lat to z pozoru krótki okres, ale w tym czasie nasza gmina zmieniła się nie do poznania. Wspominał ile trudu i pracy wymagała każda inwestycja zrealizowana w gminie, każdy projekt.

Uroczysta sesja była także doskonałą okazją, aby wspomnieć wszystkie osoby, które pełniąc funkcję sołtysa, radnego, czy wójta przez 25 lat budowały samorządność gminy Poświętne.  To właśnie dzięki ich inicjatywom na lepsze zmienia się krajobraz naszego regionu. Efekty przemian zebrani mogli obejrzeć podczas prezentacji multimedialnej, w której pokazano inwestycje oraz dokonania ostatnich 25 lat, zobaczyli, jak dawniej wyglądały drogi, świetlice, szkoła, a jak wyglądają obecnie.

Wójt Gminy Poświętne Witold Łapiński podziękował minionym i obecnym radnym, sołtysom oraz pracownikom Urzędu Gminy za ich pracę i zaangażowanie w realizację zadań na rzecz  środowiska, w którym żyją. Podkreślił, że  idea samorządności, na każdej ze swych płaszczyzn, rozwijała się dzięki radnym, dzięki ich zaangażowaniu, doświadczeniom, dzięki dobrej woli i przede wszystkim zgodnych decyzji, które miały wpływ na rozwój Gminy Poświętne. Wyraził wdzięczność za pracę i poświęcenie z jakim służyli i służą „naszej Małej Ojczyźnie”. Wszystkim obecnym samorządowcom oraz samorządowcom poprzednich kadencji podziękował za pracę, za zaangażowanie społeczne oraz cenne inicjatywy. Podziękował także wszystkim mieszkańcom gminy za współpracę, ale także za wnoszone uwagi i postulaty, które miały wpływ na rozwój Gminy Poświętne.

Podczas uroczystości wręczono pamiątkowe statuetki oraz kwiaty pracownikom urzędu gminy oraz kierownikom jednostek, którzy pracują od początku istnienia samorządów w podziękowaniu „za wkład pracy i osobiste zaangażowanie w rozwój, promocję oraz poprawę warunków życia mieszkańców Gminy Poświętne”.

Uroczystą sesję uświetnił patriotyczny występ młodzieży z Zespołu Szkół w Poświętnem.

Z okazji 25 – lecia samorządów w Polsce Gmina Poświętne wydała okolicznościowy folder „Gmina Poświętne. 25 lat samorządu. Skok cywilizacyjny 1990-2015”, który był rozdawany na sesji.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws