J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSOR


Jakość powietrzaPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
30.04.2015.
Strażacy z OSP Poświętne, Pietkowa, Groch i Wilkowa (oraz ich rodziny) uczestniczyli w VII  Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę w dniu 26.04.2015 r.
Pielgrzymka strażaków organizowana jest co 5 lat. Jest wielkim świętem dla zawodowych i ochotniczych Straży Pożarnych z całego kraju. Przypada przed Dniem Strażaka,  który przypada na 4 maja, kiedy to obchodzone jest święto św. Floriana, patrona strażaków.
Święto strażaków rozpoczęło się o godzinie 1015 koncertem orkiestr i zespołów artystycznych OSP. Następnie nastąpiła zbiórka kompanii honorowych i pocztów sztandarowych PSP i OSP na Placu Wł. Biegańskiego. Głowa państwa posadziła Dąb Wdzięczności, a następnie wszyscy uczestnicy pielgrzymki wyruszyli na Jasną Górę, gdzie w południe rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji strażaków, której przewodniczył Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa strażaków. Arcybiskup wzywał do troski o rozwój duchowy i religijny naszej Ojczyzny, apelował również do władz państwa o większą dbałość o potrzeby strażaków, min. bezpieczeństwo podczas pełnienia trudnej służby.

W tym roku zgromadziło się około 100-tu tysięczna rzesza druhen i druhów w tym 150 orkiestr dętych OSP pod batutą kapelmistrza Mariana Chmielewskiego oraz ponad 20 chórów. Wielkie wrażenie robiło wysłuchanie w ich wykonaniu „Mazurka Dąbrowskiego”- hymnu Polskiego oraz „Rycerzy Floriana”- hymnu OSP. Spotkanie było wielkim świętem strażaków z całego kraju.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws