J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Spotkanie opłatkowe w Szwadronie Kawalerii im. 10 PUL w Pietkowie PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
15.01.2015.

10 stycznia 2015 roku w Szwadronie Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich odbyło się spotkanie opłatkowe. Uroczystościom w stajni w Pietkowie przewodniczyli księża: miejscowy proboszcz parafii pod wezwaniem św. Anny w Pietkowie ksiądz kanonik Tadeusz Kaczyński oraz ks. prot. Władysław Masajło z parafii prawosławnej św. wlkm. Jerzego w Białymstoku.

W tym roku ekumeniczne spotkanie Szwadronu swoją obecnością zaszczycili m. in. Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski, Starosta Powiatu Białostockiego Antoni Pełkowski, Wójt Gminy Poświętne Witold Łapiński, Burmistrz Łap Urszula Jabłońska, Wójt Gminy Turośń Kościelna Grzegorz Jakuć, Wójt Gminy Nowe Piekuty Marek Kaczyński, Prezes Izby Przemysłowo- Handlowej w Białymstoku Witold Karczewski, przedstawiciel 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego major Jan Busłowicz oraz członkowie Koła Żołnierzy 10 PUL i ich Rodzin na czele z przewodniczącą koła Eugenią Kulą, przybyli również ułani z Sokólskiego Pododdziału Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich. Obecni byli strażacy z OSP Pietkowo i OSP Złotoria, oraz rodziny członków Szwadronu.

Po podzieleniu się opłatkiem wśród koni wszyscy udali się do kwatery głównej Szwadronu, do nieczynnej szkoły podstawowej. Tu na gości czekał poczęstunek. Było wspólne śpiewanie kolęd i ułańskich piosenek. Na zakończenie spotkania zrobiono pamiątkową fotografię kawalerzystów oraz żeńskiej sekcji Szwadronu w strojach Polski międzywojennej i władz samorządowych województwa i gmin.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws