J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSORPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Pietkowo. Pomiędzy dworem a wsią PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
12.11.2014.

7 listopada 2014 r. w Pietkowie odbyła się promocja książki „Pietkowo. Pomiędzy dworem a wsią” autorstwa historyka Zespołu Szkół w Poświętnem Piotra Sobieszczaka.
Na spotkanie autorskie, zorganizowane w remizie OSP Pietkowo, przybyli licznie mieszkańcy nie tylko Pietkowa, ale też wsi sąsiednich. Wszak wszystkie wchodziły w skład dawnych folwarków należących do hrabiów Starzeńskich i Komarów. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych, Wójt Gminy Poświętne Witold Łapiński, radni oraz sołtysi. Obecni byli również przedstawicie stowarzyszeń oraz instytucji funkcjonujacych na terenie  gminy Poświętne.

Początek spotkania był poświęcony podsumowaniu ostatniej kadencji władz samorządowych. Obecny na spotkaniu Wójt Gminy Poświętne Witold Łapiński zaprezentował dokonania samorządu w zakresie rozwoju infrastruktury, oświaty i kultury w latach 2010 – 2014 oraz przedstawił zebranym swój program wyborczy na przyszłe lata.

Specjalnymi gośćmi, zaproszonymi na promocję książki byli: pan Paweł Górski, wnuk ostatniego współwłaściciela Pietkowa Ludwika Górskiego oraz Pan Maciej Starzeński wywodzący się z linii nowodworskiej hrabiów Starzeńskich.

Podczas spotkania Pan Piotr Sobieszczak, autor dzieła, opowiedział, co skłoniło go do podjęcia tego tematu, podkreślił, że prace nad książką trwały 2 lata i wymagały przejrzenia wielu źródeł, spotkań i rozmów z mieszkańcami, którzy udostępnili zdjęcia z prywatnych zbiorów oraz wizyt w archiwach kościelnych. Był to ogrom pracy. Autor monografii podkreślił, jak ważną rolę odegrał wójt gminy Witold Łapiński, który poparł jego pomysł, a Rada Gminy zaakceptowała sfinansowanie historycznego dzieła, które przyczyni się do zachowania dziedzictwa kulturowego nie tylko Parafii Pietkowo, ale także Gminy Poświętne i będzie służyć przyszłym pokoleniom jako źródło informacji historycznej o regionie.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali egzemplarz książki z dedykacją autora.

Spotkanie zakończyło się wizytą potomków właścicieli Pietkowa oraz autora książki w kwaterze głównej Szwadronu Kawalerii 10 Pułku Ułanów Litewskich. Pan Paweł Górski i Maciej Starzeński obejrzeli zbiory w Izbie Tradycji 10 Pułku Ułanów, wyrazili uznanie dla działalności stowarzyszenia.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws