J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Festyn Rodzinny -  kulturalnie i sportowo w gminie Poświętne PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
25.08.2014.

24 sierpnia 2014 r.  (niedziela) odbył się festyn zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Poświętnem w ramach projektu "Festyn Rodzinny – kulturalnie i sportowo w gminie Poświętne” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 w ramach Osi 4 Leader. Imprezę rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele parafialnym p.w. Przemienienia Pańskiego w intencji Ochotniczych Straży Pożarnych, bezpieczeństwa strażaków, bezpieczeństwa parafian i mieszkańców całej gminy, podczas której ksiądz proboszcz Andrzej Borkowski poświęcił nowy samochód strażacki. Na uroczystość przybyły władze gminy Poświętne z wójtem Witoldem Łapińskim na czele, zaproszeni goście, strażacy z gminnych jednostek, radni, sołtysi, urzędnicy, mieszkańcy gminy. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta z Łap.

Po mszy św. Wszyscy zebrani udali się na boisko sportowe przy Zespole Szkół, gdzie oficjalnego otwarcia festynu oraz zawodów sportowo – pożarniczych dokonał Wójt Gminy Witold Łapiński.

Następnie  Komendant Gminny OSP Robert Kusielczuk zameldował jednostki gotowe do zawodów strażackich, po czym imprezę rozpoczęły sportowe rywalizacje strażaków. W zmaganiach brało udział cztery drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z: Poświętnego, Pietkowa, Grochów i Wilkowa.
Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach – ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami. Strażakom – ochotnikom sędziowali druhowie z PSP w Łapach: st. kapitan Dariusz Koc oraz kpt Krzysztof Klim. Wyniki zawodów sportowo – pożarniczych:

I miejsce OSP Grochy

II miejsce OSP Poświętne 

III miejsce OSP Pietkowo

IV miejsce OSP Wilkowo.

Jednocześnie na boisku ORLIK odbywał się turniej piłki nożnej dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Poświętne zorganizowany przez UKS „ORKAN”. W turnieju wzięło udział trzy drużyny: „Pogoń” Łapy, UKS „ORKAN”: Poświętne i Gimnazjum w Poświętnem. Pierwsze miejsce z kompletem 6 punktów i zdobytymi 3 bramkami zajęła drużyna Gimnazjum w Poświętnem, drugie miejsce wywalczyła drużyna z Łap, a trzecie zespół reprezentacyjny UKS „ORKAN”. W klasyfikacji indywidualnej najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Angelika Prószyńska z Łap, najlepszą bramkarką została Justyna Grochowska, a „królową strzelców” Gabriela Wiśniewolska z drużyny gimnazjalnej.

Wójt Gminy Witold Łapiński pogratulował i wręczył zwycięzcom puchary oraz nagrody, podziękował strażakom za udział w zawodach i dziewczętom biorącym udział w turnieju piłkarskim  za zaangażowanie, pomimo niesprzyjającej pogody.

Następnie Wójt Gminy Poświętne Witold Łapiński uroczyście wręczył akt przekazania oraz kluczyki do nowego samochodu Prezesowi OSP w Poświętnem Mieczysławowi Zawadzkiemu.

Podczas festynu można było także obejrzeć nowy wóz strażacki, pokaz ratownictwa drogowego oraz pokaz Szwadronu Kawalerii 10 Pułku Ułanów Litewskich.

Dla wszystkich uczestników imprezy, których  nie odstraszyła pogoda, były bezpłatne atrakcje: nadmuchiwane zjeżdżalnie, ściana wspinaczkowa, trampolina, przejażdżka konno. Nie zabrakło również ciepłych dań (karkówka, kiełbasa i boczek z grilla oraz gorąca grochówka), które cieszyły się ogromnym powodzeniem z uwagi na chłodny dzień i deszczową pogodę Oprawę muzyczną podczas festynu zapewnił zespół Activ Boys.
Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie. Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 operacja pt. „Festyn Rodzinny – kulturalnie i sportowo w gminie Poświętnem w ramach Osi 4 Leader


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws