J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSORPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Sportowa siłownia plenerowa w gminie Poświętne PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
10.07.2014.

Mieszkańcy wsi Gołębie wyszli z inicjatywą, aby przy placu zabaw dla dzieci stworzyć „siłownię pod chmurką”, miejsce do aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu, przeznaczone dla młodzieży i dorosłych. Władze gminy Poświętne postanowiły wyjść naprzeciw ich prośbom i przychylić się do pomysłu stworzenia atrakcyjnego i łatwo dostępnego miejsca, z którego mogliby korzystać mieszkańcy nie tylko Gołębi i Poświętnego, ale także okolicznych wsi.

Gmina Poświętne należy do Stowarzyszenia N.A.R.E.W. Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi, które skupia 9 gmin: Choroszcz, Suraż, Kobylin Borzymy, Łapy, Sokoły, Turośń Kościelna, Tykocin, Poświętne oraz Wyszki, dzięki czemu mogła starać się o dofinansowanie siłowni.

W 2013  roku Gmina Poświętne złożyła wniosek o  przyznania pomocy na realizację zadania pn."Poprawa infrastruktury rekreacyjnej poprzez zagospodarowanie placu wiejskiego w miejscowości Gołębie”” na kwotę 25 000 zł w ramach działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie N.A.R.E.W. Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi. Wniosek został zaopiniowany pozytywnie. Budowę placu zabaw rozpoczęto 16.03.2014 r., a zakończono 30.06.2014 r.  Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 109606,97 zł. Gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 25 tys. zł., pozostałe środki pochodziły z budżetu gminy.

W wyniku przetargu wyłoniono firmę RAFI, Usługi Transportowo – Handlowe z Wysokiego mazowieckiego, która zrealizowała inwestycję polegającą na:

  • wybudowaniu altany sześciokątnej,
  • wybudowaniu drewnianego budynku gospodarczego,
  • zamontowaniu urządzeń sportowej siłowni plenerowej (pedały rowerowe, poręcze, wyciąg górny i krzesełko do wyciskania, wioślarza, orbitera i biegacza oraz ławkę doi ćwiczeń),
  • wyposażeniu placu w urządzenia rekreacyjne ( stół do ping – ponga, ławo stół do gier planszowych – warcaby, chińczyk, stół do piłkarzyków.

Na placu zamontowano również ławki, stojak na rowery oraz donice betonowe. Całość została ogrodzona siatką.

Siłownia usytuowana jest obok placu zabaw i kortu tenisowego, w sąsiedztwie miejscowej szkoły  i służy mieszkańcom gminy jako miejsce aktywnego spędzania czasu zarówno dzieci, jak i młodzieży i dorosłych, wzbogacając tym samym ofertę skierowaną do miejscowej społeczności. Podnosi także standard ich życia oraz poprawia estetykę miejscowości.

Zasady użytkowania i korzystania ze sportowej siłowni plenerowej określa regulamin.
Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie. Operacja pt. „Poprawa infrastruktury rekreacyjnej poprzez zagospodarowanie placu wiejskiego w miejscowości Gołębie" współfinansowana ze środków  Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader  Programu Rozwoju Obszarów Wiejscich na lata 2007- 2013

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws