J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
25 lat kapłaństwa księdza kanonika Tadeusza Kaczyńskiego PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
04.06.2014.

Każde powołanie kapłańskie (…)jest wielką tajemnicą, jest darem, który nieskończenie przerasta człowieka” Jan Paweł II

19 lutego 2006 roku ksiądz Tadeusz Kaczyński objął obowiązki proboszcza w parafii św. Anny w Pietkowie. Ksiądz Tadeusz pochodzi z miejscowości Mystki Rzym niedaleko Wysokiego Mazowieckiego, do Pietkowa przybył z parafii św. Antoniego w Olszewce (koło Przasnysza).

- Olszewka to była typowa kurpiowska mała parafia, 143 wejścia kolędowe, położona wśród pól i lasów – mówił w wywiadzie dla Gazety Łapskiej ksiądz Tadeusz Kaczyński kilka dni po objęciu nowej parafii. – Znaczna cześć tej kurpiowskiej społeczności to emeryci i renciści. Przywiązani do kościoła, ale jeszcze bardziej do tradycji. Zauważyłem też wielki kult zmarłych. Kurpie nie lubią obcych. Pietkowo to mój powrót na Podlasie, myślę, że tu praca będzie łatwiejsza, bo jestem poniekąd wśród swoich.

Czy praca jest łatwiejsza? Czy ksiądz jest wśród swoich? Na pewno praca była owocna. Ksiądz Tadeusz Kaczyński w ciągu tych 8 lat zrobił bardzo wiele dla swojej parafii. Tu także został podniesiony do godności kanonika i tu 1 czerwca obchodził jubileusz 25 -lecia swojego kapłaństwa.

Na pewno jest też wśród swoich. Obecność tak licznej rzeszy parafian i wielu znamienitych gości to niecodzienny widok w świątyni w Pietkowie.

1 czerwca 2014r. uroczystą Mszę Świętą sprawował i homilię wygłosił ksiądz biskup ordynariusz łomżyński Janusz Stepnowski, obecni byli księża z sąsiednich parafii, wśród nich kolega księdza Kaczyńskiego z seminarium ksiądz Zbigniew Grodzki, obecny był były proboszcz parafii w Pietkowie, ksiądz kanonik Józef Bagiński i ksiądz dziekan Piotr Faltyn z Dekanatu Łapy, który osiem lat temu wprowadzał księdza Kaczyńskiego w progi pietkowskiej świątyni. Na uroczystości obecny był Wójt Gminy Poświętne wraz z małżonką, był jego zastępca Alfred Dobrzyński i Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kamiński. Nie brakowało też licznych przyjaciół z Ziemi Wysoko Mazowieckiej i rodziny.

Biskup Janusz Stepnowski. podkreślał wielki wkład księdza Kaczyńskiego w prace parafialne, wspominał swoje spotkania z księdzem kanonikiem Kaczyńskim, kiedy Ten był jeszcze w łomżyńskim seminarium.

Po zakończeniu mszy świętej przyszedł czas na specjalne wyrazy wdzięczności i podziękowania. Były życzenia i kwiaty od władz samorządowych i przyjaciół, słowa wdzięczności od strażaków i Koła Gospodyń Wiejskich. Od Kółka Różańcowego i rodzin. Najbardziej wzruszające było podziękowanie przedstawicielki rodziny: „Jesteśmy przekonani, że twoi rodzice patrzą teraz na ciebie i są bardzo, bardzo dumni i szczęśliwi. Jesteśmy tutaj dzisiaj wszyscy razem, przy tobie. Tak jak ty wujku jesteś przy nas, gdy tego potrzebujemy (…) byłeś z nami, gdy składaliśmy przysięgi małżeńskie oraz gdy żegnaliśmy najbliższe nam osoby” W imieniu parafian głos zabrała sołtys Józefina Agnieszka Pieczur.

Uroczystości 25 lecia kapłaństwa zakończyło podziękowanie jubilata księdza kanonika Tadeusza Kaczyńskiego i błogosławieństwo biskupa Janusza Stepnowskiego.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws