J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Z podwórka na stadion PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
08.05.2014.

Udział dziewcząt z klasy piątej i czwartej w piłkarskim święcie dla najmłodszych adeptów sztuki piłkarskiej, jakim jest turniej „z podwórka na stadion” przejdzie z pewnością do historii szkoły, jako największe wydarzenie sportowe, w którym przypadło uczestniczyć uczniom Zespołu Szkół w Poświętnem. Niezapomniane miejsca, sportowe wydarzenia oraz osoby z elity piłkarskiego świata na długo pozostaną w pamięci naszych reprezentantek.

Do XIV edycji turnieju przystąpiło ponad 200 tysięcy dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zaszczyt udziału w finale ogólnopolskim przypadł dla 800 – set najlepszych młodych piłkarzy i piłkarek. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni i oszołomieni rozmachem i oprawą największej w Europie imprezy piłkarskiej dla dzieci. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Poświętnem godnie reprezentowały barwy Gminy Poświętne i województwa podlaskiego.

W najwyższej fazie rozgrywek na poziomie krajowym turnieju „z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku dziewczętom z Poświętnego przyszło rywalizować z dużymi, wyspecjalizowanymi w kobiecej piłce nożnej klubami sportowymi.

Choć zabrakło odrobiny szczęścia, aby osiągnąć sukces sportowy to dziewczęta swoją ambicją i wolą walki udowodniły, że nieprzypadkowo znalazły się w gronie 16-stu najlepszych drużyn w kraju. Trzy pierwsze spotkania fazy grupowej z reprezentacjami województw: lubuskiego, pomorskiego i opolskiego zakończyły się wynikami 1:0 dla przeciwników. Rozczarowanie (niedosyt) po przegranych nieznacznie meczach oraz zmęczenie spowodowały, że kolejne spotkania fazy pucharowej rozegrane z drużynami z krajowej czołówki piłkarskiej, przyniosły mniej korzystne rozstrzygnięcia: 5:1, 3:0 i 4:1 odpowiednio z województwami; Małopolskim, Pomorskim i Warmińsko – Mazurskim. Dwie bramki, które udało się zdobyć naszym dziewczętom strzeliła najmłodsza w drużynie, czwartoklasistka Julia Papińska.

Wszyscy obserwatorzy działacze i trenerzy, wśród których byli miedzy innymi Prezes PZPN – u Zbigniew Boniek, trener reprezentacji Polski Andrzej Nawałka zgodnie twierdzili, że tegoroczny turniej stał na bardzo wysokim poziomie piłkarskim i organizacyjnym.

Program i najważniejsze wydarzenia:

Pierwszy dzień 30.04.2014
 • Zakwaterowanie w luksusowym hotelu „Portos”
 • Uroczystość rozpoczęcia zawodów. Turniej otworzyli: Prezes PZPN i właściciel firmy Tymbark(główny sponsor turnieju). Impreza została zorganizowana w centralnej części Placu Defilad.
 • Losowanie grup do fazy grupowej finału. Losowania dokonywali znani działacze sportowi, zawodnicy i właściciele firmy Tymbark
 • Uroczystość uświetniali swoimi występami znani artyści z programów TV.
Drugi dzień 01.05.2014
 • Wycieczka na Stadion Narodowy.
 • Godz. 10 – 18 rozgrywki turniejowe na stadionie „Polonii” Warszawa
 • Powrót ze stadionu – wycieczka autokarowa po najbardziej znanych miejscach w Warszawie
Trzeci dzień 02.05.2014
 • Dokończenie rozgrywek fazy pucharowej na Stadionie „Polonii”
 • Wręczenie nagród, dyplomów i pucharów dla drużyn, które zajęły miejsca III – XVI
 • Stadion Narodowy – cztery finały turnieju o Puchar Tymbarku w kategoriach U – 10 i  U - 12 dziewcząt i chłopców.
 • Uroczystość wręczenia nagród drużynom, które zdobyły mistrzostwo i wicemistrzostwo w turnieju.
 • Pierwszy finał piłkarskiego Pucharu Polski rozgrywany na Stadionie Narodowym przy nieomal 40 tysięcznej publiczności.
 • Powrót około godziny 24.

Dziewczęta, trener i opiekun zespołu dziękują wszystkim za wsparcie w zorganizowaniu i sfinansowaniu udziału w XIV edycji turnieju z podwórka na stadion.Więcej zdjęć

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws