J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSOR


Jakość powietrzaPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Sukcesy gimnazjalistów PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
25.04.2014.

Dwa spektakularne sukcesy sportowe odniosła młodzież Gimnazjum w Poświętnem. W drugiej rundzie (zawody o randze półfinału województwa) największego ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej COCA COLA CUP 2014 dwie drużyny; dziewcząt i chłopców awansowały do finału województwa podlaskiego.

Gospodarzem drugiej rundy w obu kategoriach było Gimnazjum w Poświętnem, a organizatorem zawodów pan Leszek Warakomski. Jako pierwsi w dniu 15.04 zagrali chłopcy. Ich przeciwnikami były zespoły z Gimnazjum w Mońkach (zawodnicy KS „Promień” Mońki) i Gimnazjum Sportowego NR.19 w Białymstoku – najlepszego gimnazjum w woj. podlaskim w sporcie (chłopcy na co dzień grający w KS „Włókniarz” Białystok), na zawody nie dotarł zespół z Gimnazjum w Hajnówce. Po świetnych, stojących na bardzo wysokim poziomie meczach gimnazjaliści z Poświętnego pokonali Mońki 5:0, a Białystok 6:0. Z kompletem 9 punktów i stosunkiem bramek 14:0 (11 plus 3 za walkower) uzyskali awans do finału i będą grać w gronie 16 najlepszych drużyn naszego regionu.

Następnego dnia (16.04) do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Nasza reprezentacja składała się głównie z dziewcząt z klasy pierwszej i drugiej i nie była faworytem turnieju. Na ORLIKU przy ZS w Poświętnem podjęły rywalizację z koleżankami z gimnazjów w Boćkach, Klukowie i Rudce. W trudnych warunkach atmosferycznych nasze dziewczęta wykazały się ogromną ambicją, wytrwałością i wolą walki. Bez straty bramki pokonały wszystkie przeciwniczki:

G. Poświętne – G. Rudka    2:0

G. Poświętne – G. Klukowo  1:0

G. Poświętne – G. Boćki    1:0

Z dorobkiem 9 punktów i bilansem bramkowym  4:0 awansowały do grona ośmiu najlepszych zespołów województwa podlaskiego.

Sędzią głównym obu turniejów był pan Leszek Piwko. Zawody zostały zorganizowane przy współpracy z Samorządem Uczniowskim Gimnazjum, który sfinansował zakup napoi dla zawodników, oraz UKS „ORKAN” Poświętne. Klub finansuje udział w tych zawodach zapewniając fundusze na przewóz młodzieży i organizując  zajęcia treningowe. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws