J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Sukces dziewcząt z Poświętnego PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
01.04.2014.

Dziewczęta z Poświętnego jadą na Stadion Narodowy do Warszawy

Mistrzostwo województwa podlaskiego ogólnopolskiego turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarka zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Poświętnem. Zespół z Poświętnego, którego opiekunem jest pan Krzysztof Warakomski znalazł się tym samym w gronie 16 najlepszych drużyn w kraju. Finał tego największego turnieju piłkarskiego dla dziewcząt i chłopców  w wieku 11-12 lat odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniach 30.04 – 02.05.2014 r.

Po wygraniu eliminacji powiatowych obie drużyny; dziewcząt i chłopców awansowały do finału wojewódzkiego gdzie zmierzyły się ze zwycięzcami pozostałych grup eliminacyjnych z całego Podlasia. Finał wojewódzki został rozegrany w dniu 31.03.2014 r. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce. Turniej przeprowadzono systemem mieszanym ; grupowo – pucharowym. Obie nasze reprezentacje w rundzie grupowej rywalizowały z zespołami uważanymi za faworytów imprezy. Dziewczęta zmierzyły się z gospodarzami UKS Jedynka Sokółka, a chłopcy z SP Nr.5 Białystok (przy tej szkole działa Akademia Piłkarska „Talent Białystok”). Obie drużyny po pasjonujących meczach grupowych awansowały do fazy pucharowej (chłopcy do ¼ , a dziewczęta do ½ finału). Chłopcy w ćwierćfinale ulegli zespołowi z Łomży i zostali sklasyfikowani na miejscu 5 -8. Dziewczęta z kolei pokonały drużynę z Łomży i awansowały do ścisłego finału. W meczu o pierwsze miejsce spotkały się z dziewczętami z SP w Piątnicy. W regulaminowym czasie gry padł wynik bezbramkowy i o wszystkim miała zadecydować seria rzutów karnych. W tej „piłkarskiej loterii” lepsze, a przede wszystkim wytrzymalsze psychicznie okazały się zawodniczki z Poświętnego i to one cieszyły się z awansu do finału krajowego. Oprócz sukcesu drużyny ogromny sukces odniosła nasza zawodniczka Angelika Drągowska, która została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. Uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe medale i rożnego rodzaju upominki od sponsorów, a dziewczęta mogły cieszyć się również medalami w kolorze złotym i okazałym pucharem za zwycięstwo.

Skład mistrzowskiej drużyny dziewcząt:

1.     Drągowska  Angelika – kapitan zespołu

2.     Wróblewska Paulina – bramkarz

3.     Świerżewska Julia

4.     Moczydłowska Ewelina

5.     Krasowska Dominika

6.     Dworakowska Aleksandra

7.     Dworakowska Katarzyna

8.     Markowska  Magdalena

9.     Brzozowska Magdalena

10.  Papińska Julia

11.  Łapińska Joanna

12.  Baranowska Aleksandra

Skład drużyny chłopców:

1.     Łupiński Piotr

2.     Lupa Maciej

3.     Kosiński Krystian

4.     Kamiński Michał

5.     Czaczkowski  Kacper

6.     Czajkowski  Kamil

7.     Wiński Kacper

8.     Stypułkowski Kevin

9.     Roszkowski Mateusz

10.  Dworakowski Paweł

11.  Wyszyński Dominik

 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws