Licznik odwiedzin

Sukces gimnazjalistów PDF Drukuj
Wpisał: Administrator
23.10.2011.

Gimnazjaliści z Poświętnego w gronie sześciu najlepszych drużyn woj. podlaskiego w Turnieju COCA COLA CUP 2012

Z uwagi na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej „ EURO 2012 ” ogólnopolski turniej Coca Cola Cup 2012 rozpoczął się już październiku tego roku. Do pierwszej rundy eliminacyjnej w woj. Podlaskim zgłosiło się 105 gimnazjów. Zostały one podzielone na 34 grupy. Z każdej grupy do kolejnej rudny awans uzyskiwała jedna drużyna.

Rywalami gimnazjalistów z Poświętnego były dwa zespoły łapskich gimnazjów Nr 1 i Nr 2 (Osse). Turniej odbył się 10 października na obiekcie sportowym ORLIK 2012 w Łapach. W pierwszym meczu rywalizowały zespoły z Łap. Wynik 7:2 odzwierciedlił dużą przewagę zespołu z Gimnazjum Nr 1. W drugim meczu reprezentacja Gimnazjum z Poświętnego spotkała się z faworytem turnieju Gimnazjum Nr 1. Po emocjonującym spotkaniu mecz zakończył się wynikiem remisowym (3:3). Tylko bardzo wysoka wygrana różnicą 6 bramek umożliwiała naszemu zespołowi awans. Popis strzeleckich umiejętności, który zakończył się wynikiem 10:0 zagwarantował naszej drużynie pierwszą lokatę i awans do drugiej rundy eliminacyjnej.

Druga runda odbyła się na obiektach Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku w dniu 17 października. W turnieju wzięło udział 24 drużyny z centralnej, północnej i wschodniej części województwa. 12 drużyn z części zachodu i zespoły z Suwałk rozgrywały mecze w Łomży. Ogółem 36 zespołów walczyło o 6 miejsc w ścisłym finale, który odbędzie się wiosną przyszłego roku. W drodze losowania startujące zespoły zostały podzielone na 8 grup. Reprezentacja naszej szkoły trafiła na bardzo trudnych rywali: Gimnazjum Katolickie z Białegostoku (finalista poprzedniej edycji - 3 miejsce) i Gimnazjum z Jaświł ( młodsi koledzy tej drużyny pokonali nasz zespół w walce o trzecie miejsce w Turnieju ORLIKA). Zdecydowanym faworytem grupy było gimnazjum katolickie, w którego barwach grało kilku reprezentantów drużyn młodzieżowych Jagiellonii Białystok ( m.in. bramkarz).
Właśnie z tą drużyną w pierwszej kolejności zmierzył się nasz zespół. Pierwsze 10 minut spotkania zdecydowało o jego wyniku. Dwie bramki strzelone z szybkich kontr zupełnie zaskoczyły rywali. W drugiej połowie mimo ogromnej przewagi Białostoczanom nie udało się doprowadzić do remisu. Wynik 2:1 dla Poświętnego wzbudził sensację na turnieju. W drugim meczu Gimnazjum Katolickie z łatwością pokonało bardzo ambitnie grający zespół z Jaświł 4:1. Sprawa pierwszego miejsca była nadal otwarta. W przypadku 3 bramkowej różnicy na korzyść Jaświł w spotkaniu z naszą drużyną to Białostoczanie uzyskiwaliby awans. Cała białostocka drużyna gorąco dopingowała kolegów z Jaświł licząc na ich sukces. Pierwsza połowa to bardzo wyrównany pojedynek i wynik bezbramkowy. Druga część meczu w wykonaniu naszych chłopców nie pozostawiła złudzeń kto był najlepszy w grupie. Trzy piękne bramki przy jednej straconej przypadkowo ( samobójcza) dały drużynie pewny awans do fazy pucharowej.

Runda pucharowa miała wyłonić 4 najlepsze zespoły. Naszym przeciwnikiem została drużyna z Gimnazjum w Krypnie ( chłopcy z tej drużyny na co dzień trenują w KS „Promień” Mońki). Oba zespoły były bardzo zmęczone poprzednimi meczami. Drużyna z Krypna wyeliminowała m.in. Gimnazjum w Brańsku. W piłce nożnej oprócz umiejętności i woli walki trzeba mieć jeszcze bardzo dużo szczęścia. Na nasze szczęście mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Strzelone 4 bramki i ogromna przewaga w polu zapowiadały łatwe zwycięstwo. Niestety w drugiej połowie na płytę boiska wyszły zupełnie inne zespoły. W drugiej odsłonie to tylko krypnianie strzelali bramki. N szczęście czasu starczyło im tylko na strzelenie trzech.
Wynik 4:3 zapewnił drużynie z Poświętnego awans do finału woj. Podlaskiego w tym największym piłkarskim turnieju dla gimnazjalistów.

Chłopcy z Gimnazjum w Poświętnem znaleźli się w elitarnym gronie 6 najlepszych drużyn woj. Podlaskiego. Razem z naszym zespołem awans do wiosennego finału uzyskały gimnazja: