J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
"Jedz smacznie i zdrowo" przyjeżdża do gminy Poświętne PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
21.06.2011.

Niecodzienne zajęcia w gimnazjum w Poświętnem.


W dniu 15 czerwca 2011 roku Gimnazjum w Zespole Szkół w Poświętnem odwiedził Road Show Truck programu „Jedz smacznie i zdrowo”.

Była to nagroda dla uczniów, przyznana w ramach programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo”. Wywalczyli ją gimnazjaliści z klasy II a, przygotowując film promujący zdrowy styl odżywiania.


Do konkursu z całej Polski nadesłano blisko 120 filmów i ponad 700 plakatów. 20 zwycięskich klas wygrało dla swych szkół tablice multimedialne, natomiast 50 wyróżnionych otrzymało wizytę Road Show Trucka. W programie „Jedz smacznie i zdrowo” wzięło udział 458 gimnazjów. 622 nauczycieli wyedukowało w dziedzinie zdrowego odżywiania blisko 23 000 uczniów z 1014 klas. Prace uczniów można oglądać w Galerii plakatu i Galerii filmu umieszczonych na stronie internetowej www.jedzsmacznieizdrowo.pl.

W województwie podlaskim w program zaangażowało się 14 szkół. Pierwszym etapem było przeprowadzenie lekcji żywieniowych przez nauczycieli – na podstawie specjalnie przygotowanych dla nich scenariuszy. W takich zajęciach wzięło udział ponad 500 uczniów  z 23 klas.

Wyróżnienie w postaci Road Show Trucka otrzymały dwie szkoły z województwa podlaskiego: gimnazjum z Poświętnego i gimnazjum z Łomży, do których przyjechała mobilna kuchnia, w którym odbyły się zajęcia dla uczniów prowadzone przez dietetyczkę i kucharza. Na uczniów czekało w nim wiele atrakcji. Podczas interaktywnej lekcji młodzież miała okazję poszerzyć swoją wiedzę o zdrowym i smacznym jedzeniu. Oprócz teorii był także czas na praktykę. Pod okiem wykwalifikowanego kucharza gimnazjaliści wykorzystywali zdobyte wiadomości przy kuchennym stole.


Dodatkową niespodzianką byłat zabawa w grę wykorzystującą technologię Augmented Reality. Łączyła ona obraz rzeczywisty z komputerowymi, wirtualnymi elementami. Ponadto uczniowie mieli okazję zważyć się i zmierzyć oraz porozmawiać z dietetyczką i kucharzem. Specjaliścichętnie odpowiadali na wszelkie żywieniowe pytania i podpowiadają, jak urozmaicić codzienne menu.Więcej zdjęć na stronie gimnazjum >>

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws