J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Dar dla OSP w Poświętnem PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
29.03.2011.
W dniach 15-18.03.2011 roku delegacja gminy Poświętne przebywała z wizytą w niemieckim powiecie Dingolfing w Bawarii. Gminę reprezentowali Wójt Gminy Witold Łapiński, proboszcz parafii Poświętne ks. Jarosław Chojnowski oraz członkowie zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Poświętnem: naczelnik Karol Sienkiewicz i sekretarz Kamil Dobrzyński. Wyjazd był możliwy dzięki zaangażowaniu księdza Sławomira Śledziewskiego, który był jednocześnie przewodnikiem naszej delegacji. Wizyta związana była z darem gminy Frontenhausen dla gminy Poświętne w postaci samochodu pożarniczego Mercedes 608D, nowoczesnej motopompy Rosenbauer Fox i innego podręcznego wyposażenia.

Goście z Poświętnego spotkali się z życzliwym przyjęciem przez miejscowe powiatowe i gminne władze samorządowe. W spotkaniach uczestniczyli też strażacy z jednostki ratunkowo – gaśniczej w Frontenhausen, którzy zaprezentowali swoją działalność i wyposażenie w nowoczesny sprzęt. Podczas wizyty oprócz spotkań roboczych nie zabrakło też czasu na chwilę relaksu.  Nasza delegacja zwiedziła m.in. miasto Dingolfing oraz działającą w okolicy fabrykę samochodów marki BMW.

W środę w godzinach wieczornych w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Frontenhausen odbyło się uroczyste przekazanie samochodu dla gminy Poświetne. W przekazaniu uczestniczyli: starosta powiatu Dingolfing Heinrich Trapp wraz sekretarzem, burmistrz miasta Frontenhausen Georg Retz oraz członkowie zarządu miejscowej straży. Uroczystość spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta Frontenhausen.

Być może spotkanie zaowocuje dalszą współpracą. W podziękowaniu za przekazany sprzęt Wójt Gminy Witold Łapiński zaprosił gospodarzy na rewizytę w Poświętnem. Miejscowe władze samorządowe przyjęły zaproszenie i zadeklarowały przyjazd do naszej gminy jeszcze w tym roku.

Od ubiegłego tygodnia pozyskany sprzęt stanowi wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Poświętnem. Pojazd będzie wykorzystywany do likwidacji miejscowych zagrożeń takich jak usuwanie skutków wypadków drogowych, powalonych drzew itp.

Zdjęcia Kamil Dobrzyński i Karol Sienkiewicz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws