3                -      5            (2:1)

Bramki:
Orkan: Mariusz Łapiński -2, Piotr Hryniuk

Orkan:
Tomasz Drągowski – Piotr Aleksandrowicz, Wojciech Niwiński, Adrian Markowski, Wojciech Gumieniak, Adam Perkowski, Piotr Hryniuk, Mariusz Łapiński,

Orkan przegrał mecz, który tak naprawdę trudno było przegrać. Od pierwszych minut zdecydowana przewaga gospodarzy. Tylko w okresie pierwszych kilku minut oddali tyle celnych strzałów na bramkę gości, że wystarczyło by ich zapewne na niektóry cały mecz. Tylko doskonale broniącemu bramkarzowi goście zawdzięczają iż goście nie tracili bramek. Aż dziwne, że dopiero w 6 minucie Mariusz Łapiński zdobywa pierwszego gola dla Orkana. Napór gospodarzy nie maleje, ale to na przekór  goście, po jednej z nielicznych, ale ładnej akcji, w 10 minucie wyrównują na 1:1. W 18 minucie osiemnastoletni Piotr Hryniuk po slalomie między zawodnikami gości wyprowadza gospodarzy na prowadzenie na 2:1. Od początku II połowy dalsze bezskuteczne ostrzeliwanie bramki drużyny z Suwałk. Jak to ogół bywa, niewykorzystane sytuacje mszczą się. Tak też było i tym razem. W 33 minuciesuwalczanie strzelają wyrównującą bramkę na 2:2. Nieprzyzwyczajeni do porażek w swojej hali gospodarze przystępują do jeszcze bardziej zdecydowanych ataków. Atakujący nieustannie Orkan zapomina jednak o obronie. Wykorzystują go skrzętnie goście, którzy w ciągu trzech minut, po skutecznych kontrach wychodzą na prowadzenie 5:2. Nieustanne ostrzeliwanie bramki gości przynosi skutek dopiero w 38 minucie, kiedy to Mariusz Łapiński ustala wynik meczu na 5:3 dla gości.

Orkan posiadając zdecydowaną przewagę, jakiej chyba jeszcze niemiał w meczach rozegranych w lidze, oddając przynajmniej dziesięć razy więcej celnych strzałów niż rywale, przegrywa. Zawodnikiem meczu bramkarz z Suwałkach, który uchronił swoją drużynę od wysokiej porażki. Gdyby nie on pewnie byłaby wynik dwucyfrowy. Brawo należą się jednak dla całej drużyny Suwałk za konsekwentna grę i bezlitosne wykorzystanie kilku dogodnych sytuacji do zdobycia bramek, które udało im się stworzyć. Orkan surowo ukarany za błędy w obronie, przy stosunkowo nielicznych atakach gości oraz za brak zimnej krwi w niezliczonych sytuacjach podbramkowych.

-85

W klasyfikacji najlepszych strzelców prowadzi nadal Mariusz Łapiński (Orkan Poświętne) z dorobkiem 30 goli przed Tadeuszem Kiełbiewskim (Mazovia) 19 goli oraz Adamem Perkowskim (Orkan) - 18.

Elhurt Elmet Helios Białystok - Biało – Niebiescy Suwałki

Wcześniej, bo 26 lutego Orkan rozegra na wyjeździe mecz awansem XX kolejki z UKS Biało – Niebiescy Suwałki, a 27 lutego AZS zagra zaległy mecz z Elhurt Elmet Helios Białystok.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »