Jendruczek

Wybrany obraz

Orkan:

Tomasz Drągowski - Piotr Hryniuk, Karol Kamiński, Adrian Markowski, Wojciech Gumieniak, Łukasz Płoński, Marcin Prorok.
Do meczu obie drużyny przystąpiły w nie najsilniejszych składach. Odbiło się to wyraźnie na poziomie gry, zarówno gospodarzy jak i gości. Szczególnie widać to było po grze Orkana, który występując bez aktualnie najskuteczniejszych zawodników w całej lidze: Mariusza Łapińskiego i Adama Perkowskiego nie był w stanie nawiązać walki z gospodarzami. Od pierwszych minut zaznaczyła się wyraźna przewaga Heliosa. Jednak pierwsza bramka dla gospodarzy padła dopiero w 13 minucie meczu. Gospodarze natychmiast wykorzystali dekoncentrację gości zdobywając w ciągu 4 minut trzy kolejne gole, obejmując prowadzenie 4:0. Goście w pierwszej połowie ograniczali się jedynie do sporadycznych, jednak niezbyt groźnych ataków. Dopiero w 20 minucie, po strzale z dystansu Wojtka Gumieniaka, piłka odbija się od zawodnika Heliosa i myląc bramkarza wpada do siatki. Do przerwy pomimo niezbyt dobrej gry, zasłużone prowadzenie drużyny Heliosa 4:1. Po przerwie nadal przeważają gospodarze. Jednak to gościom udaje się po golach Adriana Markowskiego i Łukasza Płońskiego poprawić wynik meczu na 4:3. W odpowiedzi, od około 30 minuty gospodarze podkręcają tempo, co owocuje dwoma bramkami i pewnym prowadzeniem 6:3. W końcówce meczu Helios wykonuje trzy przedłużone rzuty karne, z których jednego zamienia na gola bramkarz Jendruczek, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie 7:3. Wynik meczu ustala w 40 minucie Karol Kamiński, który pięknym strzałem z dalszej odległości zdobywa swoją pierwszą bramkę w lidze. Niepodlegające dyskusji zwycięstwo gospodarzy. Obie drużyny zagrały grubo poniżej swoich możliwości, co nie napawa optymizmem przed następną kolejką, w której to w Warszawie Helios zagra z Mazovią a Orkan z AZS.

-77

W klasyfikacji najlepszych strzelców prowadzą zawodnicy Orkana Poświętne, Mariusz Łapiński, z dorobkiem 27 bramek przed Adamem Perkowskim (Orkan ) -14 goli, Adrianem Markowskim 13 goli, Piotrem Hryniukiem – 12