2                   -              5            (1:1)

Orkan: Adrian Markowski ( 5 min), Adam Perkowski ( 23 min)

Mazovia: Jóźwik, Zbyszewski, Słowiński, Januszewski, Hereśniak.

Orkan:
Tomasz Drągowski, (Kacper Pluta) - Piotr Hryniuk, Adam Perkowski, Adri
an Markowski, Mariusz Łapiński, Łukasz Płoński, Piotr Aleksandrowicz, Marcin Prorok.

Mazovia Warszawa w pełni zrewanżowała się gospodarzom za niedawną porażkę 3:6 poniesioną z Orkanem w hali przy ulicy Banacha w Warszawie.

Już od samego początku widać było, iż nie będzie to porywające spotkanie. Obie drużyny grały ostrożnie i niezbyt efektownie. Pierwsze kilka minut to lekka przewaga gospodarzy, którzy w 5 minucie wykorzystując nieco zachowawczą grę gości, po golu zdobytym z bliskiej odległości przez Adriana Markowskiego objęli prowadzenie 1:0. Później gra się wyrównała i w 16 minucie po błędzie w obronie graczy Orkana było już 1:1. Pierwsza połowa była jednak słaba zarówno w wykonaniu gospodarzy jak i gości.

Pierwsze pięć minut drugiej połowy to znów przewaga gospodarzy. W 23 minucie Adam Perkowski ładnym strzałem z „dzioba” wyprowadza Orkan na prowadzenie 2:1. Kilka minut później goście w zamieszaniu podbramkowym wciskają piłkę do bramki gospodarzy i jest 2:2. Od tego momentu uwidacznia się kilkunastominutowa, jeszcze bardziej wyraźna przewaga gospodarzy. Niestety, nie sprzyja im szczęście. Piłka wielokrotnie ląduje na poprzeczce i słupkach bramki Mazovii, w tym tylko cztery razy po strzałach najlepszego snajpera ligi Mariusza Łapińskiego. Decydujący moment meczu to 35 minuta, kiedy to po uderzeniu zawodnika Mazovii, piłka trafia w zawodnika Orkana i wpada niespodziewanie do siatki obok zaskoczonego Tomka Drągowskiego. Objęcie prowadzenia przez gości wprowadza trochę zamieszania w szeregach Orkana, co skrupulatnie wykorzystują goście, którzy po szybkich kontratakach strzelają w 38 i 39 minucie dwie kolejne bramki i wygrywają cały mecz 5:2. Oceniając przebieg całego meczu, ilość stworzonych sytuacji oraz liczbę słupków i poprzeczek w wykonaniu graczy Orkana, wygrana Mazovii niezasłużona. Prawda jest jednak jedna, że wygrywa ten kto strzela więcej bramek. Pod tym względem i za ambitną walkę, może tylko w nie najlepszym stylu należą się graczom Mazovii słowa uznania. Mecz przypominał pierwsze spotkanie obu drużyn w Warszawie. Różnica polega jednak na tym, że tym razem atakował Orkan, a bramki strzelała Mazovia. Pod względem poziomu sportowego zaprezentowanego przez oba zespoły, było to chyba najsłabsze spotkanie ligowe, jakie w tym sezonie oglądali kibice w hali ZSM. Porównując do ostatniego meczu Orkana z Heliosem, Suwałkami, czy AZS różnica klas. No cóż nie zawsze da się grać efektownie i skutecznie. Ale emocji nie brakowało.

Pozostałe wyniki IX kolejki II PLF:

AZS UW- Biało Niebiescy Suwałki 7:3
Jantar Ostrołęka – Helios Białystok 2:5

Kolejka X:

BIAŁO NIEBIESCY SUWAŁKI – ORKAN POŚWIĘTNE

8                   -                 7                 (5:2)

Bramki dla Orkana: Mariusz Łapiński – 6 ( 5, 15, 23, 29, 36, 39)

Adam Perkowski - (25)

Dla drużyny z Suwałk 5 bramek zdobył Piotr Gwaj

Orkan:

Tomasz Drągowski, - Piotr Hryniuk, Adam Perkowski, Adrian Markowski, Mariusz Łapiński, Łukasz Płoński.

W wyjazdowym meczu rozegranym w Suwałkach Orkan Poświętne, po zaciętym meczu uległ minimalnie miejscowym Biało Niebieskim 7:8 (2:5). Mecz miał dwóch bohaterów: Mariusza Łąpińskiego z Orkana, który po pierwsze, popisał się dość rzadkim wyczynem strzelając sześć bramek, a po drugie za jego zachowanie fair play, w drugiej części meczu. Drugą postacią był niewątpliwie zawodnik gospodarzy Piotr Gwaj, który zdobył 5 bramek i to głównie jego umiejętnościom strzeleckim gospodarze zawdzięczają zwycięstwo.   W I połowie skuteczniej zagrali gospodarze, którzy już w 2 minucie, po błędzie obrony Orkana objęli prowadzenie po gola najlepszego snajpera suwalczan Piota Gwaja. Trzy minuty później było już 1:1 po skutecznym uderzeniu Mariusza Łapińskiego. Chwilę później zaczyna się cała seria błędów w grze obronnej Orkana. Wykorzystuje to konsekwentnie Piotr Gwaj, który między 7 a 10 minutą zdobywa trzy kolejne swoje bramki i wyprowadza gospodarzy na wysokie prowadzenie 4:1. Pomimo tak niekorzystnego wyniku, Orkan nie poddaje się, systematycznie atakując bramkę gospodarzy. W 15 minucie golem na 4:2, ponownie Mariusz Łapiński stwarza gościom nadzieję na wywiezienie z Suwałk bardziej korzystnego wyniku. Pomimo kilku dobrych dla Orkana sytuacji, to jednak suwalczanie w 18 minucie podwyższają na 5:2. Po przerwie zaznacza się dość znaczna przewaga goniących wynik gości. Orkan po golach Mariusza Łapińskiego w 23 i 29 minucie oraz Adama Perkowskiego w 25 doprowadza do wyrównania na 5:5. Grającym z kontry gospodarzom udaje się w 31, a następnie w 34 minucie strzelić dwie następne bramki i objąć prowadzeni 7:5. Goście odpowiadają golem Mariusza Łapińskiego w 36 minucie. Wydawało się, iż wyrównanie jest tylko kwestią czasu. Niestety w 37 minucie ponownie dobrze dysponowany Piotr Gwaj podwyższa na 8:6 dla drużyny z Suwałk. Ostatniego gola meczu strzelił w 39 minucie znów Mariusz Łapiński, ustalając wynik końcowy na 8:7 dla suwalczan. Atakującym ciągle gościom zabrakło już jednak czasu na osiągnięcie remisu. Podsumowując, Orkan mógł osiągnąć znacznie lepszy wynik, ale zawiodła gra w obronie. Popełnionych błędów wystarczyło by zapewne na kilka meczów. Bohaterami meczu byli niewątpliwie: Piotr Gwaj, który strzelił 5 bramek dla gospodarzy oraz Mariusz Łapiński, który popisał się jeszcze lepszym osiągnięciem, strzelając 6 goli dla Orkana. Zmienność sytuacji, dobre sędziowanie i gra fair play z obu stron sprawiły, że takich spotkań chciałoby się oglądać jak najwięcej.

Na uwagę również sytuacja z drugiej połowy meczu. Będący na doskonałej pozycji strzeleckiej Mariusz Łapiński, widząc kontuzjowanego, leżącego zawodnika drużyny przeciwnej, rezygnuje z szansy na zdobycie kolejnej bramki, wybijając piłkę poza linię boczną. Zachowanie zawodnika Orkana spotkało się z uznaniem publiczności oraz zawodników gospodarzy, którzy po meczu osobiście odwiedzili szatnię gości, dziękując zawodnikowi Orkana za takie zachowanie.

-61

W klasyfikacji najlepszych strzelców prowadzi zawodnik Orkana Poświętne, Mariusz Łapiński, z dorobkiem 21 bramek przed Adamem Perkowskim (Orkan ) -12 goli i Rafałem Prażuchem również 12 bramek.