4                   -      4                 (2:2

Orkan: Adam Perkowski 2 (25, 28), Mariusz Łapiński (2), Piotr Hryniuk (20)
AZS: Rafał Prażuch 2 (4, 17), Przemysław Cegiełko 2 (34, 35).

Damian Piekutowski, Piotr Hryniuk - Rafał Klimkowski, Przemysław Cegiełko.

Orkan:

Tomasz Drągowski, (Kacper Pluta) - Piotr Hryniuk, Adam Perkowski, Adrian Markowski, Mariusz Łapiński, Damian Piekutowski, Marcin Prorok.

AZS UW: Michał Kozłowski (Norbert Plichta) - Paweł Juchniewicz, Mateusz Olkowski, Grzegorz Och, Rafał Prażuch, Przemysław Cegiełko, Rafał Klimkowski, Jakub Mykowski, Remigiusz Mytyk, Karol Domżała.

Po sobotniej, niespodziewanej porażce 2:6 Heliosa Białystok z Mazovią Warszawa na drużynie Orkana spoczął obowiązek bronienia honoru Podlasia w pojedynkach z drużynami ze stolicy. Zadanie wydawało się bardzo trudne, zwłaszcza, że w pierwszym meczu rozegranym kilka tygodni temu w Warszawie lider ligi, AZS UW rozgromił drużynę z Poświętnego aż 15:5.

Tymczasem to gospodarze, w 2 minucie, po indywidualnej akcji i strzale Mariusza Łapińskiego objęli niespodziewane prowadzenie 1:0. Szczęście Orkana nie trwało jednak długo. Dwie minuty później najlepszy snajper AZS Rafał Prażuch wyrównał stan meczu na 1:1. Wraz z upływem czasu zaznaczyła się lekka, optyczna przewaga drużyny gości, z której jednak nic konkretnego nie wynikało. Orkan umiejętnie bronił się, przeprowadzając jednocześnie bardzo groźne kontry, po których, przy odrobinie szczęścia powinien objąć prowadzenie. W 17 minucie ponownie Rafał Prażuch w zamieszaniu podbramkowym wciska piłkę do bramki Orkana i drużyna AZS prowadzi 2:1. Tuż przed zejściem drużyn do szatni Orkan wyrównuje na 2:2 po golu Piotra Hryniuka. Pomimo stosunkowo dobrego wyniku, przed drugą połową meczu sytuacja drużyny Orkana wygląda jednak nie najlepiej. Po kilku minutach pierwszej połowy meczu boisko musiał opuścić Damian Piekutowski, któremu odnowiła się groźna kontuzja kolana. Następnie, po brutalnym faulu Rafała Klimkowskiego (ukarany nie wiadomo dlaczego bardzo skromnie, tylko żółtą kartką) z gry zostaje wyeliminowany Adrian Markowski. Nie będąc już w pełni sił, z bólem kolana wraca na boisko dopiero w ostatnich kilku minutach meczu. Spowodowało to, że praktycznie całą drugą część spotkania Orkan grał jedną czwórką. Będąc w bardzo trudnej sytuacji kadrowej zespół gospodarzy nie rezygnował z osiągnięcia korzystnego wyniku. 25 i 28 minuta meczu to popis Adama Perkowskiego, który pięknymi strzałami z dystansu zaskakuje bramkarza AZS i wyprowadza gospodarzy na niespodziewane, ale w pełni zasłużone prowadzenie 4:2. Później, zarówno gospodarze, jak i grający równie dobrze goście mają jeszcze kilka doskonałych, ale niewykorzystanych sytuacji bramkowych. Od około 30 minuty spotkania zaznacza się ponownie lekka przewaga AZS. W 34 i 35 minucie Przemysław Cegiełko wykorzystuje błędy w grze obronnej Orkana i wyrównuje stan meczu na 4:4. Gospodarze nie pozostają dłużni. Po szybkich kontrach stwarzają jeszcze kilka groźnych sytuacji, ale niestety nie udaje im się strzelić zwycięskiej bramki. Od utraty gola ratuje gości dobrze broniący bramkarz AZS. Pomimo tego Orkan mógł jeszcze przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę. Na 30 sekund przed końcem meczu Adam Perkowski, z dystansu kieruje piłkę do pustej bramki gości. Ta niestety, jak zaczarowana o centymetry mija słupek bramki AZS.

Podsumowując cały mecz nie da się ukryć, iż pod względem piękna i płynności gry lepiej prezentowali się goście z Warszawy. Analizując jednak sytuacje bramkowe oraz przebieg całego spotkania nie ulega wątpliwości, że był to mecz, w którym AZS uzyskał szczęśliwy dla niego remis. Po przegranej Heliosa z Mazovią, uzyskany przez gości wynik umocnił AZS UW na pozycji lidera ligi.