Wybrany obraz
Kolejka VII:

ORKAN POŚWIĘTNE – ELHURT HELIOS BIAŁYSTOK

5                   -                3                  (1:1)

bramki dla Orkana:  Hryniuk Piotr – 2, Piekutowski Damian, Perkowski Adam, Łapiński Mariusz;

bramki dla Heliosa: Koniczek Tomasz - 2, Kozłowski Sebastian.
czerwona kartka – Jendruczek - Helios
 Skład Orkan Poświętne:
Tomasz Drągowski, Kacper Pluta, Płoński Łukasz, Adrian Markowski, Adam Perkowski, Piotr Hryniuk, Kulesza Karol, Piekutowski Damian, Mariusz Łapiński.

Orkan Poświętne w pełni zrewanżował się drużynie gości za porażkę 4:6 poniesioną przed miesiącem w Białymstoku. Przy oszałamiającym dopingu swoich kibiców Orkan pokonał niespodziewanie jednego z faworytów ligi 5:3 (1:1). Od początku meczu widać było, że drużyna gości przyjechała z zamiarem odniesienia wysokiego zwycięstwa nad mało doświadczonym Orkanem.
Bardziej doświadczeni w futsalu goście od pierwszego gwizdka przeprowadzali dość składne ataki. Kiedy w 7 minucie spotkania Tomasz Koniczek pokonał Tomka Drągowskiego i Helios objął prowadzenie 1:0, wydawało się, iż już cały mecz toczył się będzie pod dyktando gości.   Jednak po stracie gola Orkan zaczyna grać coraz lepiej, stwarzając kilka dogodnych sytuacji do wyrównania. Na przeszkodzie w zdobyciu bramek staje im doskonale dysponowany w tym meczu bramkarz gości. Ambitni gospodarze nie rezygnują i na kilkadziesiąt sekund przed zejściem do szatni Damian Piekutowski wyrównuje na 1:1.
Decydującym dla wyniku całego spotkania wydaje się być początek drugiej połowy. Najpierw, w 22 minucie najlepszy snajper ligi Mariusz Łapiński wyprowadza Orkan na prowadzenie, a w 25 minucie Adam Perkowski strzela gola na 3:1. Zaskoczona tak niekorzystnym dla siebie wynikiem ekipa Heliosa zaczyna grać coraz bardziej nerwowo. Goście popełniają coraz więcej błędów zarówno w ataku jak i w obronie. Wykorzystują to skutecznie gospodarze. Bramkę w 32 minucie na 4:1 zdobywa bardzo dobrze grający w tym meczu osiemnastoletni Piotr Hryniuk. Wprawdzie w dwie minuty później Sebastian Kozłowski poprawia bilans Heliosa, pokonując zasłoniętego Tomka Drągowskiego, ale nie deprymuje to ekipy gospodarzy.
Przy olbrzymim aplauzie licznie zgromadzonej publiczności, w 37 minucie Piotr Hryniuk strzela swoją drugą bramkę i wyprowadza drużynę Poświętnego na wysokie prowadzenie 5:2. Grający nadal dość chaotycznie goście próbują jeszcze poprawić niekorzystny wynik. Udaje im się to tylko częściowo. W 38 minucie wynik końcowy meczu na 5:3 ustala Tomasz Koniczek. W końcówce spotkania ratując swój zespół przed utratą kolejnej bramki, za obronę poza polem karnym czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Heliosa.
W przekroju całego meczu zwycięstwo zespołu gospodarzy na pewno zasłużone. Gospodarze zaprezentowali sporo niezłych akcji, z którymi nie mogli sobie poradzić zawodnicy gości i przy lepszej skuteczności powinni wygrać trochę wyżej. W drużynie Orkana doskonale zaprezentowali się Piotr Hryniuk oraz Mariusz Łapiński. Do formy powraca również występujący po dłuższej przerwie Damian Piekutowski.
W drugim meczu grupy IV, Mazovia Warszawa – Biało Niebiescy Suwałki wygrała mecz walkowerem 5:0. Goście z powodu awarii samochodu nie dojechali na mecz.