J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
II Polska Liga Futsalu grupa IV PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
30.11.2010.
Wybrany obraz
Kolejka VII:

ORKAN POŚWIĘTNE – ELHURT HELIOS BIAŁYSTOK

                5                   -                3                  (1:1)

bramki dla Orkana:  Hryniuk Piotr – 2, Piekutowski Damian, Perkowski Adam, Łapiński Mariusz;

bramki dla Heliosa: Koniczek Tomasz - 2, Kozłowski Sebastian.
czerwona kartka – Jendruczek - Helios                                                                    
Wybrany obraz
 Skład Orkan Poświętne:  
Tomasz Drągowski, Kacper Pluta, Płoński Łukasz, Adrian Markowski, Adam Perkowski, Piotr Hryniuk, Kulesza Karol, Piekutowski Damian, Mariusz Łapiński.


Orkan Poświętne w pełni zrewanżował się drużynie gości za porażkę 4:6 poniesioną przed miesiącem w Białymstoku. Przy oszałamiającym dopingu swoich kibiców Orkan pokonał niespodziewanie jednego z faworytów ligi 5:3 (1:1). Od początku meczu widać było, że drużyna gości przyjechała z zamiarem odniesienia wysokiego zwycięstwa nad mało doświadczonym Orkanem.
Bardziej doświadczeni w futsalu goście od pierwszego gwizdka przeprowadzali dość składne ataki. Kiedy w 7 minucie spotkania Tomasz Koniczek pokonał Tomka Drągowskiego i Helios objął prowadzenie 1:0, wydawało się, iż już cały mecz toczył się będzie pod dyktando gości.   Jednak po stracie gola Orkan zaczyna grać coraz lepiej, stwarzając kilka dogodnych sytuacji do wyrównania. Na przeszkodzie w zdobyciu bramek staje im doskonale dysponowany w tym meczu bramkarz gości. Ambitni gospodarze nie rezygnują i na kilkadziesiąt sekund przed zejściem do szatni Damian Piekutowski wyrównuje na 1:1.
Decydującym dla wyniku całego spotkania wydaje się być początek drugiej połowy. Najpierw, w 22 minucie najlepszy snajper ligi Mariusz Łapiński wyprowadza Orkan na prowadzenie, a w 25 minucie Adam Perkowski strzela gola na 3:1. Zaskoczona tak niekorzystnym dla siebie wynikiem ekipa Heliosa zaczyna grać coraz bardziej nerwowo. Goście popełniają coraz więcej błędów zarówno w ataku jak i w obronie. Wykorzystują to skutecznie gospodarze. Bramkę w 32 minucie na 4:1 zdobywa bardzo dobrze grający w tym meczu osiemnastoletni Piotr Hryniuk. Wprawdzie w dwie minuty później Sebastian Kozłowski poprawia bilans Heliosa, pokonując zasłoniętego Tomka Drągowskiego, ale nie deprymuje to ekipy gospodarzy.
Przy olbrzymim aplauzie licznie zgromadzonej publiczności, w 37 minucie Piotr Hryniuk strzela swoją drugą bramkę i wyprowadza drużynę Poświętnego na wysokie prowadzenie 5:2. Grający nadal dość chaotycznie goście próbują jeszcze poprawić niekorzystny wynik. Udaje im się to tylko częściowo. W 38 minucie wynik końcowy meczu na 5:3 ustala Tomasz Koniczek. W końcówce spotkania ratując swój zespół przed utratą kolejnej bramki, za obronę poza polem karnym czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Heliosa.
W przekroju całego meczu zwycięstwo zespołu gospodarzy na pewno zasłużone. Gospodarze zaprezentowali sporo niezłych akcji, z którymi nie mogli sobie poradzić zawodnicy gości i przy lepszej skuteczności powinni wygrać trochę wyżej. W drużynie Orkana doskonale zaprezentowali się Piotr Hryniuk oraz Mariusz Łapiński. Do formy powraca również występujący po dłuższej przerwie Damian Piekutowski.
W drugim meczu grupy IV, Mazovia Warszawa – Biało Niebiescy Suwałki wygrała mecz walkowerem 5:0. Goście z powodu awarii samochodu nie dojechali na mecz.

Tabela II ligi grupa:

Poz.
Drużyna
m
pkt
bramki
różnica
bramek
1
AZS Warszawa
7
16
36 - 10
+26
2
Elhurt Helios Białystok
7
15
40 - 16
+24
3
UKS Orkan Poświętne
7
12
36 - 39
-3
4
Biało-Niebiescy Suwałki
7
9
18 - 29
-11
5
Mazovia FC Warszawa
7
7
27 - 25
+2
6
Jantar Ostrołęka
7
3
13 - 51
-38

W klasyfikacji strzelców prowadzi zawodnik Orkana Poświętne, Mariusz Łapiński, który dotychczas zdobył 14 goli.

 
Klasyfikacja strzelców:
Mariusz Łapiński Orkan Poświętne   14    
Rafał Prażuch AZS Uniwersytet Warszawski   9    
Adam Perkowski Orkan Poświętne   8       
Tomasz Jarząbski UKS Biało-Niebiescy Suwałki   8      
Przemysław Cegiełko AZS Uniwersytet Warszawski   8    
Andrzej Januszewski Mazovia FC UW Warszawa   7       
Jakub Budźko Helios Elhurt-Elmet Białystok   7    
Sebastian Kozłowski Helios Elhurt-Elmet Białystok   6       
Tadeusz Kiełbiewski Mazovia FC UW Warszawa   6       
Remigiusz Mytyk AZS Uniwersytet Warszawski   6       
Piotr Hryniuk Orkan Poświętne   6    
Karol Domalewski Helios Elhurt-Elmet Białystok   5       
Tomasz Koniczek Helios Elhurt-Elmet Białystok   5       
Adrian Markowski Orkan Poświętne   5    
Marcin Bochenek Helios Elhurt-Elmet Białystok   4    
Grzegorz Och AZS Uniwersytet Warszawski   3       
Mariusz Wiszowaty Helios Elhurt-Elmet Białystok   3      
Piotr Gwaj UKS Biało-Niebiescy Suwałki   3      
Paweł Ziemak Jantar Ostrołęka   3       
Norbert Jendruczek Helios Elhurt-Elmet Białystok   3    
Paweł Lutrzykowski Jantar Ostrołęka   3       
Paweł Józwik Mazovia FC UW Warszawa   3    
Damian Piekutowski Orkan Poświętne   3    
Radosław Klepacki Helios Elhurt-Elmet Białystok   3       
Karol Tarlecki UKS Biało-Niebiescy Suwałki   3  
 
Program VIII kolejki 04.12.2010 r
 
Orkan Poświętne – AZS Warszawa
Biało Niebiescy Suwałki – Jantar Ostrołęka
Helios Białystok – Mazovia Warszawa
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws