J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSORPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
II Polska Liga Futsalu grupa IV PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
24.11.2010.
W V kolejce, którą rozegrano w dniu 11 listopada drużyna Orkana Poświętne pauzowała. W terminie tym zespół z Poświętnego miał rozegrać spotkanie z drużyną Biało Niebiescy Suwałki. Mecz na prośbę zespołu z Suwałk został przełożony na 21 listopada.
 
W V kolejce uzyskano następujące rezultaty:     
 
Jantar Ostrołęka – Mazovia Warszawa          3:10 (2:4)
Elhurt Helios Białystok – AZS Warszawa       1:2

Kolejka VI:
 
JANTAR OSTROŁĘKA – ORKAN POŚWIĘTNE
                7                    -      2          (3:1)

bramki dla Jantaru: 
Ziemak Paweł - 2, Lutrzykowski Paweł - 2, Rusin Mariusz - 2, Medyński Grzegorz
bramki dla Orkana : Mariusz Łapiński  - 2


składy:
Jantar:
Borowiecki Sebastian, Mrozek Przemysław, Petrosjan Robert, Lutrzykowski Paweł, Ziemak Paweł, Rusin Mariusz, Zerhau Mikołaj, Dzięgielewski Damian, Ferenc Paweł, Roman Arkadiusz, Medyński Grzegorz
Orkan:
Tomasz Drągowski, Płoński Łukasz, Kacper Pluta, Adrian Markowski, Adam Perkowski, Piotr Aleksandrowicz, Marcin Prorok, Mariusz Łapiński,


W rozegranym w pięknej hali im. Gołasia w Ostrołęce meczu VI kolejki  Orkan Poświętne uległ miejscowemu Jantarowi 2:7. Gospodarze rozpoczęli mecz bardzo skoncentrowani, z wielką wiarą w pierwsze swoje zwycięstwo w lidze. Od pierwszych minut widać było, iż drużyna gości nie jest tego dnia w najlepszej dyspozycji i będzie miała olbrzymie trudności w osiągnięciu korzystnego dla siebie wyniku.  Grała wolno i bez pomysłu na przełamanie skomasowanej i agresywnej obrony Jantara. Najlepszy zawodnik Orkana, Mariusz Łapiński był niezwykle pieczołowicie pilnowany przez zawodników gospodarzy i po kilku minutach gry z jego koszulki pozostały tylko strzępy. Będący chyba w nienajlepszej formie sędzia  „zaproponował„ Łapińskiemu na tą okoliczność żółtą kartkę.

Pierwszą bramkę gospodarze strzelili już w 5 minucie. Wprawdzie 11 minucie wyrównał najlepszy strzelec ligi Mariusz Łapiński, ale trzy minuty później Jantar prowadził już 3:1. Grający dobrze w obronie gospodarze utrzymali ten wynik do przerwy.

Druga połowa meczu rozpoczęła się zdobyciem czwartej bramki przez gospodarzy. Nadzieję na dobry wynik Orkana daje w 33 minucie ponownie Mariusz Łapiński, strzelając swoją drugą bramkę w tym meczu. Od tego momentu zaznacza się przewaga drużyny gości, którzy bardziej zdecydowanie zaatakowali bramkę gospodarzy. Na przeszkodzie staje im jednak doskonale broniący w tym meczu bramkarz Jantaru. Na pięć minut przed końcem spotkania, sędzia puszcza faul zawodnika gospodarzy w okolicy pola karnego na Piotrze Aleksandrowiczu, jego samego zaś karze żółtą kartką za rzekome symulowanie faulu. Chwilę później za rzucone pod wpływem emocji słowa, notabene nie skierowane do sędziego,  czerwoną kartką dostaje zawodnik gości Marcin Prorok.  Przyjezdnym udało się jednak przetrzymać grę w osłabieniu bez starty kolejnej bramki. Ostatnie trzy minuty spotkania to znów zdecydowana przewaga gości, którzy zapomnieli jednak o grze obronnej. Wykorzystali to skrzętnie gospodarze, którzy w ostatnich dwóch minutach, po szybkich kontrach zdobyli trzy kolejne bramki i wygrali cały mecz 7:2. Zwycięstwo drużyny Jantara zasłużone. Drużyna Orkana zdecydowanie zawiodła, rozgrywając jedno ze słabszych spotkań. Gościom na pocieszenie pozostaje fakt, iż ich zawodnik Mariusz Łapiński zdobył dwie kolejne bramki i z 11 strzelonymi (  w 4 meczach) golami jest aktualnie najlepszym strzelcem ligi.
 
Mecz był emocjonujący i chociaż nie stał na zbyt wysokim poziomie mógł się podobać zgromadzonym dość licznie kibicom. Zawodnicy i kibice gości spotkali się  wyjątkowo serdecznym przyjęciem przez drużynę i kibiców gospodarzy. Na marginesie należy zwrócić uwagę na mało spotykany, niski poziom sędziowania prezentowany przez arbitrów z podlaskiego ZPN, którzy prowadzili mecz w Ostrołęce. I wcale nie chodzi tu o faworyzowanie którejkolwiek drużyny, ale o ogólny poziom ich pracy.
Pozostałe wyniki VI kolejki PLF:
Mazovia Warszawa – AZS Warszawa 2:2
Biało Niebiescy Suwałki – Elhurt Helios Białystok 1:4
Zaległy mecz V kolejki:

ORKAN POŚWIĘTNE – Biało Niebiescy Suwałki
                         9                    -      4           (5:2)
bramki dla Orkana: 
Hryniuk Piotr – 3
Łapiński Mariusz – 2
Markowski Adrian – 2
Perkowski Adam -2

bramki dla Suwałk:
Gwaj – 2,
Omiljanowicz
Tarlecki

skład Orkan:
Tomasz Drągowski, Płoński Łukasz, Kacper Pluta, Adrian Markowski, Adam Perkowski, Kamiński Karol, Hryniuk Piotr, Kulesza Karol, Mariusz Łapiński
 
W zaległym meczu V kolejki Orkan Poświętne  w pełni zrehabilitował się za ostatnią porażkę w Ostrołęce pokonując wysoko Biało Niebieskich Suwałki 9:4 (5:2). Już od pierwszych minut spotkania widać było dobrą dyspozycję drużyny gospodarzy. Orkan przeprowadzał składne akcje, po których po kwadransie gry prowadził już 3:0. Pierwszego gola zdobył Adam Perkowski. Następne dwie strzelił Piotr Hryniuk. W ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy gra się wyrównała. W 15 minucie goście poprawili wynik na 3:1, ale za chwilę Orkan po golach Adama Perkowskiego i Mariusza Łapińskiego podwyższył stan meczu na 5:1. Na sekundę przed końcem I połowy suwalczanie zmniejszają rozmiar porażki zdobywając bramkę po pięknym strzale z rzutu wolnego. Od początku drugiej połowy zespół z Suwałk przystępuje do skomasowanych ataków. W efekcie w 22 minucie zdobywa swoją trzecią bramkę. Grający ambitnie goście uzyskują coraz większą przewagę, której jednak nie przynosi jednak żadnego efektu. W 29 minucie Orkan po strzale Adriana Markowskiego podwyższa na 6:3. Decydujące znaczenie dla końcowego wyniku ma 33 i 34 minuta spotkania. W okresie niespełna 2 minut Adrian Markowski, Mariusz Łapiński oraz Piotr Hryniuk strzelają kolejne bramki doprowadzając do stanu 9:3. W końcówce goście zdobywają jeszcze jednego gola, ale nie ma istotnego znaczenia dla końcowego wyniku. Orkan wygrał zasłużenie, udowadniając, iż jest zespołem, który może uzyskać dobry wynik z każdą drużyną. W przeciwieństwie do meczu z Jantarem drużyna Orkana grała ambitnie, szybko i co najważniejsze skutecznie. W zespole gospodarzy wyróżnili się przede wszystkim Piotr Hryniuk oraz Mariusz Łapiński.
 
W meczu rozegranym awansem AZS Warszawa pokonał Jantar Ostrołęka 5:0 (1:0)
Tabela II ligi grupa:
Poz.
Drużyna
m
pkt
bramki
różnica
bramek
1
AZS Warszawa
7
16
36 - 10
+26
2
Elhurt Helios Białystok
6
15
37 - 11
+26
3
UKS Orkan Poświętne
6
9
31 - 36
-5
4
Biało-Niebiescy Suwałki
6
9
18 - 24
-6
5
Mazovia FC Warszawa
6
4
22 - 25
-3
6
Jantar Ostrołęka
7
3
13 - 51
-38
 
W klasyfikacji strzelców prowadzi zawodnik Orkana Poświętne, Mariusz Łapiński, który w czterech meczach zdobył 13 goli.
Mariusz Łapiński Orkan Poświętne   13  
Rafał Prażuch AZS Uniwersytet Warszawski   9       
Adam Perkowski Orkan Poświętne   9    
Tomasz Jarząbski UKS Biało-Niebiescy Suwałki   8       
 Przemysław Cegiełko AZS Uniwersytet Warszawski   8    
Andrzej Januszewski Mazovia FC UW Warszawa   7       
Jakub Budźko Helios Elhurt-Elmet Białystok   7    
Tadeusz Kiełbiewski Mazovia FC UW Warszawa   6       
Remigiusz Mytyk AZS Uniwersytet Warszawski   6    
Sebastian Kozłowski Helios Elhurt-Elmet Białystok   5       
 Karol Domalewski Helios Elhurt-Elmet Białystok   5    
Marcin Bochenek Helios Elhurt-Elmet Białystok   4       
Adrian Markowski Orkan Poświętne   4    
Mariusz Wiszowaty Helios Elhurt-Elmet Białystok   3       
Paweł Ziemak Jantar Ostrołęka   3       
Norbert Jendruczek Helios Elhurt-Elmet Białystok   3       
Tomasz Koniczek Helios Elhurt-Elmet Białystok   3    
Paweł Lutrzykowski Jantar Ostrołęka   3       
Paweł Józwik Mazovia FC UW Warszawa   3       
Piotr Hryniuk Orkan Poświętne   3       
Radosław Klepacki Helios Elhurt-Elmet Białystok   3       
Grzegorz Och AZS Uniwersytet Warszawski   3  
Program VII kolejki 27.11.2010 r
 
W VII kolejce rozgrywek Orkan Poświętne rozegra mecz z liderem Elhurtem Helios Białystok.
 
Pozostałe mecze kolejki:
Mazovia Warszawa – Biało Niebiescy Suwałki
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws