J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
II Polska Liga Futsalu grupa IV PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
08.11.2010.
Wybrany obraz   Kolejka III:
AZS Warszawa - Orkan Poświętne  15:5  (4:2)

bramki dla Orkana: Łapiński Mariusz - 3, Perkowski Adam, Markowski Adrian

bramki dla AZS: Rafał Prażuch 4, Przemysław Cegiełko 3, Remigiusz Mytyk 2, Grzegorz Och 2, Mateusz Olkowski 2, Paweł Juchniewicz, Sebastian Iwanicki

Składy drużyn:
AZS Warszawa:
Wybrany obraz
Norbert Plichta, Michał Kozłowski - Jakub Mykowski, Grzegorz Och, Remigiusz Mytyk, Rafał Prażuch, Paweł Juchniewicz, Mateusz Olkowski, Paweł Szymańczuk, Sebastian Iwanicki, Przemysław Cegiełko.

Orkan Poświętne:
Tomasz Drągowski - Adam Perkowski, Adrian Markowski, Mariusz Łapiński, Piotr Aleksandrowicz, Kacper Pluta.

Grający jedną czwórką Orkan przegrał w hali przy ulicy Banacha w Warszawie z dobrze dysponowanym AZS aż 5:15. Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze. Goście w tym czasie skutecznie bronili się, od czasu do czasu przeprowadzając groźne kontry. Pierwsza bramka padła dopiero w 13 minucie po strzale Rafała Prażuka. W okresie tym efektownie i z wielkim szczęściem bronił bramkarz gości Tomasz Drągowski, ratując przyjezdnych przed utratą kolejnych goli. Do przerwy gospodarze dołożyli jednak jeszcze trzy bramki. W I połowie  mający jeszcze siły goście zdobyli dwa gole po uderzeniach Mariusza Łapińskiego i Adriana  Markowskiego. Pomimo wielu bardzo dogodnych sytuacji dla AZS, pierwsza połowa zakończyła się dość skromnym rezultatem, 4:2 dla gospodarzy. Podbudowani stosunkowo niezłym wynikiem goście w 22 minucie po strzale Mariusza Łapińskiego zdobywają kontaktowego gola. Od tego momentu AZS zaczął grać szybciej i bardziej dokładnie co owocuje strzeleniem kilku kolejnych bramek. Tracący siły, grający bez zmian Orkan nie był już w stanie dotrzymać kroku będącym na fali  gospodarzom. Ambitni goście zdobyli jeszcze dwa gole po strzałach niezmordowanego Mariusza Łapińskiego oraz Adama Perkowskiego, ale nie mogło to zrównoważyć przygniatającej przewagi drużyny AZS. Pomimo bardzo wysokiej przegranej goście zaprezentowali się przyzwoicie. Widać było dobre przygotowanie piłkarskie. Ustępowali jednak gospodarzom w innych podstawowych elementach gry  w futsal. W drużynie gości zaimponował przede wszystkim strzelec trzech goli, jeden z najlepszych graczy na boisku, niezwykle aktywny Mariusz Łapiński. W drużynie gospodarzy prym wiedli: skuteczny Rafał Prażuk oraz Grzegorz Och. Drużyna z Poświętnego dziękuje zawodnikom, działaczom i kibicom AZS za grę  "fair play" oraz  miłe przyjęcie. Dziękujemy też lokalnym rywalom, ekipie Heliosa Białystok za gorący doping w czasie meczu z AZS. Więcej informacji oraz galeria na stronie klubowej drużyny z Warszawy, http://www.azsuw.pl/.

We wcześniej rozegranym w hali przy ulicy Banacha meczu Mazovia Warszawa uległa 4:5 drużynie Elhurt Helios Białystok.


AZS Warszawa – Orkan Poświętne

Pozostałe wyniki III kolejki:

Mazovia Warszawa – Helios Białystok 4:5 (2:2)

Jantar Ostrołęka – Biało – Niebiescy Suwałki   2:5

Kolejka IV:

MAZOVIA WARSZAWA – ORKAN POŚWIĘTNE

                3                    -               6                  (2:1)

bramki dla Mazovii:

18 min   Roman Mendaluk

19 min  Marek Zbyszewski

37 min Andrzej Januszewski

bramki dla Orkana:

20, 21, 26, 28, 37 min  Mariusz Łapiński
Składy drużyn

Mazovia: Bartosz Łukasik, Roman Mendaluk, Piotr Hereśniak, Andrzej Januszewski, Tadeusz Kiełbiewski, Paweł Józwik, Marek Zbyszewski, Jakub Słowiński, Maciej Gawroński, Marcin Makowski, Karol Senderski

Orkan: Tomasz Drągowski, Mariusz Łapiński, Adam Perkowski, Piotr Aleksandrowicz, Karol Kulesza, Kacper Pluta, Adrian Markowski, Marcin Prorok,

Do meczu Orkan przystąpił w nieco szerszym składzie niż do ostatniego spotkania z AZS. Pierwsza część meczu to dość duża przewaga drużyny gospodarzy. Od pierwszych minut meczu Mazovia stwarzała dogodne sytuacje, których jednak nie potrafiła zamienić na bramki. Gospodarze pierwszego gola zdobyli dopiero w 18 minucie po strzale Romana Mendeluka. Minutę później na 2:0 podwyższył Marek Zbyszewski. Wydawało się, iż prowadzenie 2:0, przy nienajlepszaej grze gości przyniesie Mazovii upragnione zwycięstwo. Tymczasem stało się odwrotnie. Od 20 minuty meczu zaczął się popis umiejętności zawodnika Orkana, Mariusza Łapińskiego, który strzelając w ciągu 8 minut cztery gole wyprowadził zespół gości na prowadzenie 4:2. W 33 minucie na 5:2 dla Orkana podwyższa kapitan drużyny Adam Perkowski. Gospodarzy pogrąża Mariusz Łapiński, strzelając w 37 minucie swego piątego gola w tym spotkaniu. Ambitnie walczący o lepszy wynik gospodarze na kilka minut przed końcem meczu wycofują bramkarza. Jednak nie daje to pożądanego skutku. Gospodarze zdobywają tylko jednego gola po strzale Januszewskiego i końcowy wynik 6:3 dla gości. Najlepszym zawodnikiem meczu był zdobywca pięciu bramek, Mariusz Łapiński z Orkana. Zwycięstwo konsekwentnie grających gości napewno zasłużone. Mazovia mogła osiągnąć korzystniejszy wynik, ale nie potrafiła wykorzystać, zwłaszcza w pierwszej połowie, kilkunastu dogodnych sytuacji bramkowych.

Pozostałe wyniki IV kolejki:

Elhurt Helios Białystok – Jantar Ostrołęka 16:0
Biało – Niebiescy Suwałki – AZS Warszawa 2:1

Tabela II ligi grupa IV:

Poz.
Drużyna
m
pkt
bramki
1

Elhurt Helios Białystok

4
12

32 - 8

2

Biało-Niebiescy Suwałki

4
9

13 - 11

3

AZS Warszawa

4
9

27 - 7

4
UKS Orkan Poświętne
4
6
20 - 25
5

Mazovia FC Warszawa

4
0

10 - 20

6

Jantar Ostrołęka

4
0

3 - 34


W klasyfikacji strzelców prowadzi zawodnik Orkana Poświętne, Mariusz Łapiński, który w trzech meczach zdobył 9 goli.

Klasyfikacja strzelców:

Mariusz Łapiński (Orkan)
9

Tomasz Jarząbski (Biało-Niebiescy)

8

Jakub Budźko (Helios)

7

Rafał Prażuch (AZS UW)

6

Przemysław Cegiełko (AZS UW)

5

Remigiusz Mytyk (AZS UW)

5
Adam Perkowski (Orkan)
5

Marcin Bochenek (Helios)

4

Karol Domalewski (Helios)

4

Tadeusz Kiełbiewski (Mazovia)

4

Andrzej Januszewski (Mazovia)

3

Norbert Jendruczek (Helios)

3

Radosław Klepacki (Helios)

3

Tomasz Koniczek (Helios)

3
Adrian Markowski (Orkan)
3

Grzegorz Och (AZS UW)

3

Maciej Białecki (Jantar)

2

Następny mecz Orkan Poświętne rozegra w dniu 14 listopada o godz. 18, w Ostrołęce z miejscowym Jantarem.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws