J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
II Polska Liga Futsalu grupa IV PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
25.10.2010.
Wybrany obraz
Wybrany obraz
Rozpoczęły się rozgrywki II Polskiej Ligi Futsalu. W bieżącym sezonie rozgrywki prowadzone są centralnie. Drużyny z całej Polski podzielono na IV grupy w następujących składach: 

Grupa III:
Grupa IV:
 
 


Drużyna z klubu UKS Orkan Poświętne po raz pierwszy zagra w regularnych rozgrywkach prowadzonych na szczeblu krajowym. Grupa jest bardzo trudna. Grają w niej dwa zespoły (Helios Białystok i AZS Warszawa), które w ubiegłym roku grały w I lidze. Rozgrywki prowadzone są systemem szkockim ( każda drużyna rozegra z każdą po 4 mecze). Do I ligi awansuje drużyna, która zajmie I miejsce w grupie. Faworytami są niewątpliwie drużyny Heliosa Białystok i AZS Warszawa.

I kolejka spotkań:
 

UKS Orkan Poświętne – Jantar Ostrołęka

           5    :  1         (2:0)

Skład Orkana Poświetne:

Drągowski Tomasz, Pluta Kacper, Hryniuk Piotr, Markowski Adrian, Łuczaj Piotr, Płoński Łukasz, Prorok Marcin, Perkowski Adam, Piekutowski Damian.

Bramki dla Orkana:

Piekutowski Damian - 2, Perkowski Adam, Hryniuk Piotr, Markowski Adrian

Mecz był debiutem obu drużyn w rozgrywkach na szczeblu krajowym. Lepsi okazali się gospodarze, którzy bez większych trudności pokonali gości z Ostrołęki. 5:1. Tylko pierwszych kilka minut meczu było wyrównane. Później do głosu doszli gospodarze systematycznie strzelając kolejne bramki. Goście pomimo ambitnej gry nie potrafili zakończyć swoich akcji skutecznym strzałem. Pod koniec spotkania goście nie wykorzystali przedłużonego rzutu karnego. Najlepszym zawodnikiem meczu był Hryniuk Piotr z Orkana.
 
Pozostałe wyniki I rundy:

AZS Warszawa – Mazovia Warszawa 3:0

Helios Białystok – UKS Suwałki 5:0
 
II kolejka:
 

Helios Białystok -  Orkan Poświętne 6:4 (2:2)

bramki strzelili:
dla Heliosa: Klepacki -2, J. Budźko, Domalewski, Kozłowski;
dla Orkana: Perkowski Adam -2, Markowski Adrian, Łapiński Mariusz.

Skład Orkana: Drągowski Tomasz, Pluta Kacper, Markowski Adrian, Łapiński Mariusz, Perkowski Adam, Prorok Marcin, Płoński Łukasz;

Do meczu z faworyzowanym Heliosem Orkan przystąpił w mocno okrojonym składzie. W drużynie z powodu kontuzji i względów osobistych nie zagrało kilku podstawowych zawodników. Również zespół Heliosa nie wystąpił w optymalnym składzie. Przez większą część meczu goście prowadzili dość wyrównaną walkę z byłymi pierwszoligowcami. Helios dość szybko strzelił bramki i już po kilku minutach prowadził 2:0. W drugiej części I połowy goście uporządkowali grę i jeszcze do przerwy doprowadzili do remisu. Na początku drugiej połowy gospodarze rzucili się do skomasowanego ataku doprowadzając do stanu 5:2. Orkan pomimo tak niekorzystnego wyniku nie poddawał się. Kilkakrotnie zagroził bramce Heliosa strzelając dwie kolejne bramki. Od tego momentu gospodarze nie chcąc stracić następnych goli zaczęli grać dość ostro. Szybko dorobili się pięciu przewinień. Wydawało się, iż Orkan będzie miał szansę na zdobycie kolejnych bramek  z przedłużonych rzutów karnych. Niestety sędziowie prowadzący zawody zupełnie nie reagowali na niezgodne  z przepisami zagrania gospodarzy, ratując ich w ten sposób przed ewentualną stratą kolejnych bramek.  Mecz  ze względu na otwartą i szybką grę obu drużyn mógł się podobać. Obie drużyny nie wykorzystały wielu dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Rozczarował trochę swoją grą  Helios, który uchodzi za jednego z faworytów ligi. W drużynie gospodarzy należy wyróżnić przede wszystkim strzelca dwóch goli Klepackiego.  W Orkanie mogła podobać się gra bramkarza Drągowskiego Tomasza oraz Mariusza Łapińskiego. Pewien niesmak pozostawia tylko sposób sędziowania zwłaszcza w końcówce meczu. Formę obu zespołów zweryfikuje następna kolejka spotkań, kiedy to w Warszawie Helios zagra z Mazovią, a Orkan z AZS.
 
Pozostałe wyniki II kolejki:
 
UKS Suwałki – Mazovia Warszawa 6:3

Jantar Ostrołęka – AZS Warszawa 0:8

 
Tabela po II rundach:

 

Nazwa drużyny

m.
pkt.
z-r-p
bramki
różnica
1.
AZS UW Warszawa
2
6
2-0-0
11-0
11
2.

HELIOS ELHURT Białystok

2
6
2-0-0
11-4
7
3.
UKS ORKAN Poświętne
2
3
1-0-1
9-7
2
4.

UKS BIAłO-NIEBIESCY Suwałki

2
3
1-0-1
6-8
-2
5.
MAZOVIA FC Warszawa
2
0
0-0-2
3-9
-6
6.
JANTAR Ostrołęka
2
0
0-0-2
1-13
-12
 

Klasyfikacja strzelców II ligi grupa IV:

Adam Perkowski (Orkan)   3
Marcin Bochenek (Helios)   3
Tomasz Jarząbski (Biało-Niebiescy)   3
 Remigiusz Mytyk (AZS UW)   3
Jakub Budźko (Helios)   2

 Karol Domalewski (Helios)   2

Tadeusz Kiełbiewski (Mazovia)   2
Radosław Klepacki (Helios)   2
Adrian Markowski (Orkan)   2
Damian Piekutowski (Orkan)   2
Rafał Prażuch (AZS UW)   2
Paweł Szymańczuk (AZS UW)   2
Arkadiusz Bagiński (AZS UW)   1
Maciej Białecki (Jantar)   1
Przemysław Cegiełko (AZS UW)   1

 Piotr Gwaj (Biało-Niebiescy) 1  

 Piotr Hryniuk (Orkan)   1

 
Program III kolejki w dniach 30 - 31 października

AZS Warszawa – Orkan Poświętne ( Warszawa, hala przy ulicy Banacha)

Mazovia Warszawa – Helios Białystok ( Warszawa, hala przy ulicy Banacha)

UKS Biało – Niebiescy Suwałki – Jantar Ostrołęka

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws