J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
05.07.2010.

Sprawni jak …strażacy.

Choć to powiedzenie zwyczajowo brzmi: sprawni jak żołnierze, nie obce jest strażakom ochotnikom. Nigdy dosyć ćwiczeń, by nie tylko na zawodach, ale też w akcji wypaść dobrze. Wiedzą o tym wszyscy strażacy ochotnicy w gminie Poświętne. 4 lipca 2010 roku spotkali się na boisku Zespołu Szkół w Poświętnem na zorganizowanych - w celu sprawdzenia swojego wyszkolenia - Gminnych Zawodach Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażakom – ochotnikom sędziowali zawodowcy z Łap, przewodniczącym zespołu sędziowskiego był młodszy brygadier Robert Dzierżek dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Łapach.Swoich strażaków obserwowali radni na czele z przewodniczącym Rady Tadeuszem Kamińskim, pracownicy urzędu gminy na czele z wójtem Witoldem Łapińskim i licznie zgromadzeni kibice.

W tegorocznych zawodach strażackich organizowanych przez OSP Pietkowo wzięło udział sześć drużyn z miejscowości: Grochy, Pietkowo, które wystawiło także drużynę młodzieżową, Poświętne, Wilkowo Stare i Kamińskie Jaski. Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach – sztafeta sprawnościowa i zadanie bojowe, które kończyło się puszczeniem strumienia wody na wyznaczone cele.
Najlepsi w tym roku okazali się druhowie z Poświętnego, oni także otrzymali z rąk wójta pamiątkowy dyplom i dwa tysiące złotych nagrody głównej. II miejsce i tysiąc pięćset złotych dostała drużyna z Pietkowa, III miejsce i tysiąc złotych przypadło w udziale strażakom z Grochów.
Bardzo dobrze spisali się najmłodsi adepci strażaccy z Pietkowa. Wręczając im pamiątkowy dyplom i pięćset złotych nagrody wójt gminy Witold Łapiński wyraził nadzieję, że wkrótce każdy oddział OSP w gminie miał będzie w swoich szeregach młodzież.
4 lipca strażacy z Grochów mieli swoje dodatkowe święto. Wielu z nich odebrało medale i odznaki:
  • Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa - Ryszard Szymborski, Tadeusz Piekutowski, Andrzej Piekutowski i Henryk Piekutowski
  • Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa - Adam Dworakowski, Łukasz Szymborski i Wojciech Dworakowski
  • oraz pięciu strażaków otrzymało odznakę Wzorowego Strażaka
Tegoroczne zawody miały nieco piknikowy charakter. Na zakończenie sportowo – pożarniczej rywalizacji strażacy z Pietkowa promowali  folder pt. "Patriotyzm – historia i tradycja - wczoraj, dziś i jutro", (wydany w ramach projektu  finansowanego przez PPWOW), pokazujący jak ważna i potrzebna w historii nie tylko ich miejscowości była dyscyplina, zespołowa współpraca i wyszkolenie fizyczne. Folder podkreślał historyczne związki strażaków i żołnierzy odradzającej się Ojczyzny. Zgromadzeni widzowie mogli też podziwiać występy drużyn piłkarskich, zostali też poczęstowani żołniersko – strażacką grochówką.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws