J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
VI OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW NA JASNĄ GÓRĘ PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
26.04.2010.
Strażacy z Gminy Poświętne na Jasnej Górze.

Strażacy z OSP Poświętne, Pietkowa, Groch i Wilkowa (oraz ich rodziny) uczestniczyli w VI  Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę w dniu 24.04.2010 r.
Pielgrzymka strażaków organizowana jest co 5 lat. Jest wielkim świętem dla zawodowych i ochotniczych Straży Pożarnych z całego kraju. Przypada przed Dniem Strażaka,  który przypada na 4 maja, kiedy to obchodzone jest święto św. Floriana, patrona strażaków.

Szacuje się, że w pielgrzymce wzięło udział ok. 50 tys. strażaków. Podczas uroczystości odbył się koncert 157 orkiestr strażackich oraz 22 zespoły wokalne.
Strażaków przywitał o. Roman Majewski, przeor jasnogórskiego klasztoru, który podziękował za tak liczne przybycie strażackiej braci, za przywiązanie do wiary i tradycji ojców  w imię najwyższych wartości "Bóg - Honor - Ojczyzna", za każde uratowane życie, za każde uratowane mienie, za  służbę, bez której nie wyobrażamy sobie życia wiosek i miast, parafii i gmin.
Centralnym punktem pielgrzymki była uroczysta Msza św., w czasie której modlono się za ofiary katastrofy pod Katyniem. Odprawionej w samo południe Eucharystii przewodniczył ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański i delegat KEP ds. duszpasterstwa strażaków. W pielgrzymce uczestniczyli także Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP, nadbryg. Wiesław Leśniakiewicz, Komendant Główny PSP oraz Zbigniew Sosnowski, podsekretarz stanu w MSWiA, odpowiedzialny za ochronę przeciwpożarową.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws