J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSOR


Jakość powietrzaPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Poświętne PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
26.11.2009.

Wybrany obraz

W bieżącym miesiącu w gminie Poświętne zakończono kolejną inwestycję polegającą na modernizacji oświetlenia ulicznego. Celem modernizacji było obniżenie mocy zainstalowanych urządzeń oświetleniowych, a także podniesienie jakości oświetlenia dróg.

Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmował demontaż starych oraz montaż 550 sztuk nowych opraw oświetlenia ulicznego o najwyższych parametrach użytkowych wraz z przebudową układów pomiarowo- sterujących w 33 miejscowościach na terenie gminy. Wymieniono wyeksploatowane oprawy rtęciowe i żarowe na energooszczędne oprawy sodowe o mocy źródła światła od 70 W do 150 W.

Nowe oświetlenie zostało dostosowane do obowiązujących w tym zakresie norm oraz potrzeb poszczególnych kategorii dróg, co w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo komunikacyjne. Przedsięwzięcie poprzedzone zostało opracowaniem szczegółowego audytu energetycznego. W efekcie realizacji przedsięwzięcia uzyskać się powinno ponad 50 % obniżenie energochłonności systemu oświetlenia ulicznego z 108 kW do 49 kW, co jest także znaczącym efektem ekologicznym. Modernizacja oświetlenia ulicznego pozwoli na jego bardziej efektywne wykorzystanie. Dotychczas gmina ze względu na oszczędności ograniczała czas oświetlania ulic do kilku godzin na dobę. Po modernizacji oświetlenie będzie funkcjonowało całą noc. Ponadto w ramach zadania wykonano nowoczesne oświetlenie iluminacyjne centrum miejscowości Poświętne. Wykonawcą całości zadania było przedsiębiorstwo Energo Inwest z Serocka. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 545 000 zł, z czego 382 000 zł pochodzi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wybrany obraz

 

Dotychczas oświetlenie uliczne było wygaszane na cały okres letni, a funkcjonowało tylko zimą i to tylko przez kilka godzin wieczornych. Obecnie oświetlenie uliczne zostanie włączone na całą noc co wpłynie nie tylko na jakość życia mieszkańców Gminy ale również na ich bezpieczeństwo.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws