J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSOR


Jakość powietrzaPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Otwarcie boiska - Orlik 2012 PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
24.11.2009.

W dniu 19 listopada 2009 roku w gminie Poświętne w ramach programu "Moje boisko Orlik 2012" oddano do użytku wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią syntetyczną o wymiarach 30 na 60 m oraz boisko do gry w piłkę siatkową o wymiarach 20 na 30 m. Jest także zaplecze socjalne z toaletami i szatnią. Cały obiekt jest ogrodzony i oświetlony. Założeniem Programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu.

Pełny koszt inwestycji wyniósł 1140000 zł: Ministerstwo Turystyki i Sportu - 333000 zł, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich - 470000 zł, resztę kosztów wyasygnowano z budżetu gminy.

Uroczystość otwarcia boiska rozpoczęła się Mszą Św. celebrowaną przez metropolitę łomżyńskiego biskupa Stanisława Stefanka, w której wzięli udział przedstawiciele władz rządowych i samorządowych województwa. Wśród nich: marszałkowie Jacek Piorunek i Mieczysław Baszko, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Przybyli burmistrzowie Łap i Suraża, prezes Izby Przemysłowo – Handlowej Witold Karczewski, radny Sejmiku Zdzisław Jabłoński, komendant Komisariatu Łapy Jarosław Grycuk. Z zaproszenia wójta Witolda Łapińskiego skorzystał także wykonawca Orlika Zbigniew Gołaszewski. Nie zabrakło Rady Gminy Poświętne, nauczycieli i oczywiście młodzieży.

Następnie wszyscy zgromadzeni udali sie na boisko, gdzie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, wysłuchano okolicznych przemówień. Obiekt poświęcił Ks. Biskup Stanisław Stefanek, który strzelił inauguracyjnego gola. Do nowej bramki, której bronił wójt gminy Witold Łapiński, mieli także okazję postrzelać pozostali goście oraz dyrektor Zespołu Szkół w Poświętnem Bożena Brzozowska. Młodzi piłkarze z Poświętnego, przed wyjściem na boisko, odebrali z rąk gości piłki, wśród nich dwie z podpisami piłkarzy białostockiej Jagiellonii. Odbyła się także część artystyczna przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół w Poświętnem.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws