J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSOR


Jakość powietrzaPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Przebudowa wojewódzkiej drogi na odcinku Poświętne - Topczewo. PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
22.07.2009.

W lipcu ruszyła przebudowa wojewódzkiej drogi na odcinku Poświętne – Topczewo, zakończenie prac przewiduje sie za dwa lata. Urząd Marszałkowski przekazał plac budowy firmie drogowej.

Oficjalne podpisanie dokumentów odbyło się 15 lipca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Poświętnem. Poza gospodarzem terenu budowy pierwszego remontowanego odcinka we wsi Poświętne wójtem Poświętnego Witoldem Łapińskim, proboszczem parafii Poświętne Jarosławem Chojnowskim, marszałkiem województwa Jarosławem Dworzańskim, radnymi wojewódzkimi Zdzisławem Jabłońskim i Jackiem Łapińskim, obecni byli prezes i zastępca prezesa zambrowskiej firmy budującej drogę wojewódzką na odcinku Poświętne – Topczewo, dyrektor wojewódzkiego zarządu dróg Jarosław Dzierżanowski oraz przedstawiciele mediów.

Wybrany obraz

 

Wybrany obraz

 

Marszałek przeznaczy na remont 23 miliony zł. Modernizacja skończy się za dwa lata. Pierwszy odcinek modernizacja ulicy w Poświętnem już się rozpoczął.

Na remont jedynej drogi wojewódzkiej w gminie Poświętne mieszkańcy czekali od kilku lat. Jest wąska i dziurawa. Władze Poświętnego i radni wojewódzcy z tego terenu przekonali marszałka, że czas ją zmodernizować.

- Cieszę się, że udało się podpisać dziś stosowne dokumenty i ruszyć z budową. Stan tej drogi jest fatalny. Na odcinku Poświętne - Pietkowo jest to tak zwana droga śmierci. Jest praktycznie nieprzejezdna. Wymaga pilnego remontu. Zwłaszcza, że na tej drodze odbywa się bardzo duży ruch drogowy – mówił 15 lipca wójt gminy Poświętne Witold Łapiński.

Do końca listopada wykonawca zmodernizuje odcinek drogi wojewódzkiej w Poświętnem. Marszałek dał na to sześć milionów złotych.

- Jest to główna droga w kierunku Brańska, do Ciechanowca. Przypomnę, że dzisiaj do Ciechanowca mieszkańcy Białegostoku i Ciechanowca jadą przez Wysokie Mazowieckie właśnie ze względu na zły stan tej drogi –mówił marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański. – Nie pierwszy raz przejeżdżałem tędy i zwróciłem uwagę, że tutaj jest rzeczywiście sytuacja alarmowa i trzeba było podjąć taką decyzję. Przeznaczone sześć milionów wystarczy nie tylko na wymianę nawierzchni, ale też pozwoli wykonać nową infrastrukturę, przebudować sieć kanalizacyjną, wodociągową, elektryczną.

Marszałek obiecuje zmodernizować w następnym roku odcinek Poświętne - Pietkowo. A za dwa lata drogę między Wólką Pietkowską a Topczewem.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws