J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
100 - lecie OSP w Pietkowie PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
20.07.2009.

Uroczystości odbyły się 5 lipca 2009 r. i rozpoczęły się świąteczną zbiórką strażaków przed remizo – świetlicą. na jubileusz pietkowskich strażaków przybył wójt gminy Witold Łapiński, przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kamiński, przedstawiciele straży zawodowej na czele Komendantem Miejskim PSP w Białymstoku st. bryg. mgr inż. Janem Popławskim, dowódcą JRG PSP Łapy młodszym brygadierem Robertem Dzierżkiem, zastępcą JRG PSP Łapy kapitanem Dariuszem Kocem. Obecny był także przedstawiciel zarządu Wojewódzkiego Oddziału OSP RP Romuald Wiszniewski. W uroczystościach uczestniczyła także pani Małgorzata Lawda - wojewódzki koordynator programu realizowanego ze środków PPWOW. Przybyli koledzy – ochotnicy z innych jednostek na terenie gminy oraz mieszkańcy nie tylko Pietkowa, ale i okolicznych wsi.

Wójt gminy przywitał zebranych oraz złożył wyrazy uznania wszystkimi, którzy tworzyli tu Ochotnicą Straż Pożarną, tym, którzy wiele lat pracowali, by straż w Pietkowie istniała i nabierała blasku. Podziękował również tym, którzy są dziś w szeregach tej jednostki i pracują na rzecz środowiska. Życzył jak najmniej pożarów, a jak najwięcej zaangażowania, pracy profilaktycznej i zwykłej ludzkiej życzliwości.

Wybrany obraz

Rys historyczny Jednostki OSP w Pietkowie przedstawił Mieczysław Gołaszewski.

Wybrany obraz

Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców strażacy z Pietkowa odebrali gratulacje i życzenia z okazji swojego jubileuszu.

Wielu strażaków ochotników w tym dniu odebrało odznaczenia. Wśród wyróżnionych był Mieczysław Gołaszewski, od roku 1962 pracujący w zarządzie OSP Pietkowo, któremu wręczono Złoty Znak Związku OSP RP.

Wybrany obraz

Wybrany obraz

Wybrany obraz

Z okazji jubileuszu 100 -lecia jednostka OSP w Pietkowie otrzymała sztandar, który został poświęcony podczas mszy w kościele p.w. Św. Anny w Pietkowie.

Wybrany obraz

Wybrany obraz

Wybrany obraz

Podczas uroczystości zaprezentowano także działania kolejnego projektu realizowane przez gminę Poświętne w ramach PPWOW - „100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Pietkowie”, w ramach którego zorganozowano konkursy wiedzy pożarniczej dla dzieci i dorosłych, konkurs plastyczny „Straż pożarna za 100 lat” dla dzieci młodszych oraz festyn rodzinny, który odbył się 5 lipca 2009 r, a który zgromadził wielu mieszkańców okolicznych wsi. Ze środków PPWOW został wydany folder "100 lat OSP Pietkowo", który strażacy rozdawali zebranym bezpłatnie.

Wybrany obraz

Wybrany obraz
Wybrany obraz

Wybrany obraz

Wybrany obraz

Wybrany obraz

Wybrany obraz

Wybrany obraz

Podczas festynu grupa dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Poświętnem pod kierunkiem Urszuli Wiluk zaprezentowała występ artystyczno- wokalny, odbyły się również liczne konkursy, a następnie zabawa przy muzyce disco polo prawie do rana.

Wybrany obraz

Wybrany obraz
Wybrany obraz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws