J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Festyn OSP w Poświętnem PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
05.08.2008.

Festyn Ochotniczej Straży Pożarnej w Poświętnem.

3 sierpnia 2008 r. (niedziela) odbył sie festyn zorganizowany porzez OSP w Poświętnem w ramach programu "Więcej wiedzy i profilaktyki - mniej pożarów" prowadzonego w oparciu o procedurę CPP Banku Światowego, który został sfinansowany w ramach środków uzyskanych przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej z kredytu Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy) na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW).

Po oficjalnym otwarciu festynu przez Wójta Gminy Witolda Łapińskiego, Komendant Gminny OSP Stanisław Grabowski zameldował jednostki gotowe do zawodów strażackich, po czym imprezę rozpoczęły sportowe rywalizacje strażaków. W zmaganiach rywalizowało pięć drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z: Poświętnego, Pietkowa, Kamińskich, Grochów i Wilkowa oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Pietkowa jako szósta załoga, poza konkursem.

Wybrany obraz
 
Wybrany obraz

Wybrany obraz

 

Rywalizacja strażaków wszystkich drużyn obejmowała sztafetę pożarniczą, gdzie najwięcej emocji wśród publiczności wzbudzały skoki strażaków przez przeszkodę oraz ćwiczenia bojowe, podczas których drużyny miały za zadanie przygotować sprzęt i w jak najkrótszym czasie skierować strumień wody „do celu”.

Wybrany obraz

Wybrany obraz

Wybrany obraz

Po zawodach Wójt Witold Łapiński wręczył nagrody i dyplomy zwycięzcom ( I miejsce zdobyli strażacy z OSP Kamińskie, II miejsce z Poświętnego, III miejsce z Groch) oraz "ochrzczono" strażaków przyjętych w szeregi OSP w ostatnim roku.

Wybrany obraz

Wybrany obraz

Następnie druhowie z Poświętnego pokazali jak działa ich sprzęt do ratownictwa technicznego i medycznego. Pokaz był zorganizowany bardzo realnie, gdyż jako eksponat posłużył prawdziwy samochód oraz ochotnicy z publiczności, którzy mieli być "wycięci" z wraku.

Wybrany obraz

Po wyczerpujących zawodach i ćwiczeniach ratowniczych strażacy ( i nie tylko) mogli posilić się daniem regionalnych, przygotowanym przez realizatorów festynu.

Wybrany obraz

Następnym punktem programu był występ historycznych wojsk ułańskich, którzy najpierw prezentowali przed publicznością scenki rodzajowe z życia żołnierzy w dawnych czasach, a następnie umożliwili wszystkim chętnym przejażdżkę w siodle.

Wybrany obraz

Po zakończeniu pokazu ułanów rozpoczęły sie konkursy wiedzy o pożarnictwie, które wzbudziły dużo emocji zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, gdyż wszystkich kusiły atrakcyjne nagrody. Na najmłodszych czekał sprzęt sportowy jak np. piłki, komplety do gry w tenisa. Dorośli rywalizowali o odtwarzacz DVD, MP3 i lornetkę. Publiczność oczekiwała niecierpliwie na rozpoczęcie konkursów.

Wybrany obraz
 
Wybrany obraz

W turnieju wiedzy pożarniczej najlepsi wśród dzieci byli: Milena Falkowska, Karol Masłowski i Aneta Kamińska.

Wybrany obraz

 

Wśród dorosłych na pierwszych miejscach kolejno uplasowali się: Tomasz Wróblewski, Krzysztof Masłowski i Tadeusz Sienkiewicz.

Wybrany obraz

Na zakończenie turnieju było przeciąganie węża strażackiego przez wszystkich chętnych.

Na festynie w Poświętnem nie zabrakło też lodów, waty cukrowej i stoisk z przeróżnymi gadżetami i zabawkami. Można było za darmo skosztować regionalnych dań i obejrzeć wystwę starego sprzętu pożarniczego.

Wybrany obraz

Na dzieci także czekało mnóstwo atrakcji. Można było skakać na trampolinie lub dmuchanych zamkach, jeździć samochodzikiem lub quadem.

Nie zabrakło także czegoś "dla ducha", nie tylko dla ciała - na stoisku gminy odbyła się promocja książki pt. "Poświętne wczoraj i dziś" Piotra Sobieszaka, którą można było jednocześnie kupić.

Wybrany obraz

Wybrany obraz

Pogoda dopisała, mieszkańcy także, każdy mógł znależć coś dla siebie wśród róznorodnych rozrywek.

Wybrany obraz

 

Wybrany obraz

Wieczorem rozpoczęła sie ostania część festynu, czyli zabawa dla wszystkich chetnych zagrały zespoły: Dadem, Eden i gwiazda wieczoru – zespół Skalar.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws