J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSORPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Konferencja w ramach projektu BEZPIECZEŃSTWO I EDUKACJA" PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
22.11.2018.

W dniu 19 listopada 2018 r., w sali Domu Kultury w Poświętnem, odbyła się „Konferencja profilaktyczna dla nauczycieli, rodziców i opiekunów z zakresu  zagrożeń wynikających z cyberzagrożeń i hejtu w sieci” z projektu „BEZPIECZEŃSTWO I EDUKACJA – organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży”. Projekt dofinansowany z rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” Koordynowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gmina Poświętne realizuje zadanie 3.1 Przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży. Projekt zakłada przeprowadzenie szeregu działań wychowawczych i profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży szkolnej i ich rodziców, nauczycieli i opiekunów.

Konferencję prowadziły Pani Małgorzata Łuczaj i Pani Iwona Jaźwińska pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łapach. Pośród biorących udział był Pan Dzielnicowy Janusz Babynko, nauczyciele, pracownicy GOPS, Biblioteki, OSP Poświętne oraz rodzice. Obecne czasy, czyli XXI wiek niesie za sobą wiele zagrożeń z którymi borykają się nie tylko dorośli ale również dzieci. W dzisiejszych czasach dostęp do Internetu ma każdy, rzadko spotyka się ludzi, którzy nie korzystają z sieci. W chwili obecnej nie trzeba posiadać  komputera bo z sieci możemy skorzystać poprzez telefon. Internet służy do czytania informacji wiadomości, zakupów, opłat z banku z dostępem internetowym, możliwość rozmawiania przez komunikatory, portale społecznościowe. Poruszanie się w sieci służy dobrym celom, ale przez Internet przepływa też wiele złych i nieprawdziwych informacji. Jak wiele jest blogów, artykułów i komentarzy które nie pozostawiają  na człowieku czasem „suchej nitki”. Trzeba bardzo uważać podczas korzystania z zasobów Internetu.

Czy interesujmy się w co grają nasze dzieci i z jakich portali korzystają? Czy rozmawiajmy o tym z nimi? Czy ja sam/a korzystam umiejętnie? Czy nie jestem uzależniona/y od Internetu? To są pytania na które warto sobie odpowiedzieć i wyciągnąć wnioski.

Jeśli mamy dostęp do Internetu to starajmy się  korzystać z niego umiejętnie. Pamiętajmy o bliskich, bo nic nam nie zastąpi czasu spędzonego z rodziną, dziećmi, dziadkami czy spotkań z przyjaciółmi w świecie realnym. Pielęgnujmy to, cieszmy się każdą chwilą bo drugiej takiej nie będzie.Zdjęcia >>


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws