J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSORPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
100. lecie odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole Podst. im. Bolesława Prusa w Poświętnem PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
12.11.2018.
9 listopada 2018 r.  100. rocznicę niepodległości uczczono także w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Poświętnem, gdzie odbyła się akademia z okazji obchodów  100. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci i młodzież, począwszy od 3-latków, a skończywszy na uczniach gimnazjum, przybyli ubrani w galowe stroje przystrojone narodowymi emblematami. Na uroczystość, która wpisuje się w obchody 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Gminie Poświętne, przybył Wójt Gminy Witold Łapiński, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Alicja Kamińska, radni, nauczyciele oraz mieszkańcy gminy Poświętne. Uroczysta akademia rozpoczęła się o godzinie 11.11 wspólnym odśpiewaniem Hymnu Narodowego w ramach akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Rekord dla Niepodległej”.

Zgromadzeni w sali gimnastycznej uczestnicy uroczystości obejrzeli inscenizację patriotyczną, poświęconą odzyskaniu niepodległości przez Polskę, w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Poświętnem (młodzież przygotowali: Piotr Sobieszczak, Danuta Kamieńska, Ewa Łuba, a pozostali nauczyciele i pracownicy obsługi udekorowali i przygotowali całą szkołę na to doniosłe święto. Oprawę muzyczną zapewnił Adam Mościcki oraz chór szkolny.

Rozbrzmiewały patriotyczne pieśni, wspominano bohaterów walk o wolność naszej Ojczyzny. Podniosły nastrój wspaniale podkreśliła scenografia w wykonaniu Marzanny Chwaszczewskiej.

Na zakończenie akademii Wójt Witold łapiński oraz Kierownik GOPS Alicja Kamińska wręczyli nagrody zwycięzcom konkursów związanych z 100. Rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zdjęcia z uroczystości>>

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws