J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSORPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Gminie Poświętne PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
06.11.2018.

4 listopada w Kościele Parafialnym p.w. Świętej Anny w Pietkowie ksiądz kanonik Tadeusz Kaczyński odprawił mszę świętą w intencji poległych i zmarłych ułanów 10. Pułku Ułanów Litewskich. W listopadzie stacjonujący w naszej gminie kawalerzyści ze Szwadronu Kawalerii im. 10. Pułku Ułanów Litewskich wspominają ułanów 10 Pułku, którzy odeszli już na wieczną wartę. Uroczysta Msza Św. wpisała się w obchody 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Gminie Poświętne.

Uroczysta Msza Św. zgromadziła wiele osób. Obecny był Wójt Gminy Poświętne Witold Łapiński z małżonką oraz pani Eugenia Kula - Prezes Koła Żołnierzy 10. Pułku Ułanów Litewskich i Ich Rodzin wraz z delegacją. Przybyli też przyjaciele i rodziny ułanów.

 

Po mszy wszyscy udali się na miejscowy cmentarz. Wójt Witold Łapiński złożył wiązankę kwiatów na grobie hrabiego Stanisława Olizara, oficera 10 Pułku Ułanów Litewskich. Zapalili też znicze przy obelisku poświęconym matce porucznika Olizara - Zofii Ożarowskiej, która była porucznikiem Wojska Polskiego i obrońcą Lwowa. Walczyła o Lwów w latach 1918- 1919.

Po głównych uroczystościach wszyscy spotkali się w Kwaterze Głównej. Komendant Szwadronu Dariusz Kozakiewicz pogratulował Wójtowi Witoldowi Łapińskiemu zwycięstwa w wyborach samorządowych.

Zdjęcia >>

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws