J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSORPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Szkolenie w ramach projektu BEZPIECZEŃSTWO I EDUKACJA " PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
05.11.2018.

W dniu 29 października 2018 r. w Domu Kultury w Poświętnem odbyło się szkolenie z „zakresu przeciwdziałania zażywaniu przez dzieci i młodzież środków odurzających i substancji psychoaktywnych” z projektu „BEZPIECZEŃSTWO I EDUKACJA – organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży”. Projekt dofinansowany z rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” Koordynowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gmina Poświętne realizuje zadanie 3.1 Przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży.

Szkolenie poprowadziły Małgorzata Łuczaj i Iwona Jaźwińska. Panie na co dzień pracują w  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łapach oraz prowadzą Szkołę dla rodziców i wychowawców. Problemy dzieci i młodzieży są im bardzo dobrze znane. Szkolenie obejmowało przedstawienie nazw środków odurzających i substancji psychoaktywnych jakie istnieją, ich reakcji na organizm dziecka. Była mowa o ich łatwym dostępie na rynku. Przedstawiono kilka sposobów jak reagować kiedy dziecko ma problem, jak z nim rozmawiać i jak pomóc w rozwiązaniu problemu. Prelengentki podkreśliły, ze wszystko zaczyna się od tego momentu jak my jako rodzice, nauczyciele i  opiekunowie reagujemy na problemy dzieci i młodzieży. Często dziecko potrzebuje rozmowy i zwrócenia na siebie uwagi. Kochajmy i wymagajmy od swoich dzieci, wtedy panuje szacunek i zdrowe relacje miedzy dzieckiem a rodzicem/opiekunem, uczniem a nauczycielem.

Już dziś zapraszamy na dalszą część spotkań dla rodziców, wychowawców i opiekunów.

Kolejne spotkanie: ”Konferencja profilaktyczna z zakresu zagrożeń wynikających z cyberzagrożeń i hejtu w sieci” odbędzie się w dniu 19 listopada 2018 roku w Domu Kultury w Poświętnem o godzinie 9:00. Serdecznie zapraszamy!!! Więcej informacji już wkrótce.

Zdjęcia >> 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws