J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSORPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Integracja mieszkańców sołectwa Wilkowo Stare PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
31.10.2018.

30 października 2018 roku Pani Agnieszka Kuryś - sołtys wsi Wilkowo Stare zebrała mieszkańców sołectwa, aby zapoznać się oraz zacząć użytkować sprzęt zakupiony z Programu Odnowy Wsi pod tytułem „Zakup wyposażenia do Świetlicy Wilkowo Stare” w ramach konkursu na udzielenie z budżetu Województwa Podlaskiego pomocy finansowej gminom w ramach „Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego” na realizację zadań istotnych dla sołectw z terenu Województwa Podlaskiego. Na ten cel Gmina Poświętne pozyskała 10.000 zł.  

Pomimo wietrznej pogody, mieszkańcy  posadzili tuje w solidnych i zaimpregnowanych w naturalnym kolorze drewnianych donicach. Nawet najmłodsi uczestnicy spotkania pomagali w tym zadaniu, co przyniosło im wiele radości. Zdeklarowali się też, że będą podlewać rośliny.

Kolejną pracą, jako wykonali mieszkańcy sołectwa było czyszczenie podłogi zakupionym odkurzaczem – parownicą. Rezultat był naprawdę oszałamiający, zachwyt wzbudził fakt, jak dobrze ona czyści i jak łatwo można dojść do takiego efektu samą parą. Do parownicy wlewa się wodę i pod wpływem pary czyszczenie powierzchni staje się bardzo łatwe.

Po zakończeniu pracy był czas na kawę i herbatę oraz rozmowę, jakie zajęcia mieszkańcy chcieliby organizować w świetlicy. Padło kilka propozycji, które mają szansę na realizację.

Podczas spotkania czas umilały dzieci, które na scenie podśpiewywały różne piosenki. Po zakończeniu spotkania wszystkie naczynia zostały umyte w nowej zmywarce, która bardzo ułatwia pracę i utrzymanie nienagannej czystości.

Drewniane meble na okres zimowy zostały wstawione do środka świetlicy. Mieszkańcy Sołectwa Wilkowo Stare jednoznacznie wyrazili swoją wdzięczność za zakupione meble, odkurzacz, zmywarkę oraz donice i kratki, które będą im służyć przez następne lata.

Zdjęcia >>

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws