J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSOR


Jakość powietrzaPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Dofinasowanie dla świetlicy wiejskiej w Wilkowie Starym PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
06.07.2018.

W środę, 4 lipca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku marszałek Jerzy Leszczyński i członek zarządu Stefan Krajewski podpisali umowy na realizację projektów z przedstawicielami beneficjentów Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego. Do Programu zgłosiło się 70 gmin, wśród których znalazła się też Gmina Poświętne.

Witold Łapiński – Wójt Gminy Poświętne i Skarbnik Gminy- Anna Zawadzka podpisali umowę na realizację projektu „Zakup wyposażenia do Świetlicy Wilkowo Stare” na kwotę 10.000 zł. W ramach zadania do świetlicy zostanie zakupiona zmywarka z akcesoriami oraz odkurzacz piorący. Ponadto, przed świetlicą zostaną ustawione zakupione trzy komplety stół+ dwie ławki oraz osiem gazonów i kratka na nasadzenia roślin. Zadanie zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku.

Jerzy Leszczyński podkreślił, dzięki takim  małym grantom jak te z Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego sołectwa mogą realizować  mniejsze, ale też ważne dla danej społeczności przedsięwzięcia, których realizacja pozwoli  na zaktywizowanie mniejszych miejscowości oraz tworzenie miejsc integracji lokalnych społeczności.

Marszałek zwrócił też uwagę, że projekty zgłoszone do Programu są wnioskowane przez samych mieszkańców, ponieważ to ludzie mieszkający w danej wsi czy miasteczku wiedzą najlepiej, co jest potrzebne dla podniesienia jakości życia społeczności, którą przecież tworzą.

Członek zarządu Stefan Krajewski zaznaczył, że celem nadrzędnym Programu jest aktywizacja obszarów wiejskich, a dofinansowanie, choć może nie tak duże jak przy innych projektach pozwala na podjęcie zadań, które nie otrzymały dotacji z innych źródeł.

Informacje ze strony: https://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/samorzadowcy-podpisali-umowy-na-realizacje-projektow-w-ramach-programu-odnowy-wsi-wojewodztwa-podlaskiego.html


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws